Bahçelievler’de oturan yabancılar vize süresinden daha fazla kalmak için yeni giriş yaptı ise uzun süre burada kalmak için kısa süreli ikamet izni başvuru yapmak zorundadır. Hali hazırda ikamet izni olan yabancılarda ikamet izni bitimine 60 gün kala oturma iznini uzatabilirler. Bahçelievler’de ikamet izni için ilk başvuru ve uzatma işlemlerinizi https://e-ikamet.goc.gov.tr/ adresinden yapabilirler. Göç idaresi resmi web sitesi üzerinde ilkkez ikamet izni başvuru yapabilir veya uzatma randevusu alabilirsiniz.

Oturma izni alma Bahçelievler

Bütün yabancılar vize ihlali yapmadı ise ikamet izni başvurusu yapma hakkına sahiptir. Yabancıların oturma izni göç idaresine yapılır ve değerlendirme göç idaresi tasarrufundadır. Oturma izni uzatma ve ilk başvurularınızı online olarak yapabilirsiniz. Oturum izni başvurusu yapabilmeniz için 1 adet vesikalık foto ve yabancılar için sağlık sigorta poliçesi olması gereklidir.

Bahçelievler İkamet İzni Başvurusu

Bahçelievler’de yabancılara oturum izni başvurusu

Yabancılar ikamet izinleri için aşağıdaki evrakları toparlamalıdır.

  1. Başvuru Formu üzerinde yazan vize harcı ödenmiş makbuzu
  2. Başvuru formu üzerinde yer alan kart aidatı ödeme makbuzu
  3. İlk kez ikamet izni alacaklar için (Vergi Numarası alınması)
  4. Noter onaylı kira kontratı veya Adres yerleşim belgesi
  5. Oturma İzni Başvuru Belgesi (randevu başvuru formu)
  6. Pasaportun işlem gören sayfalarının fotokopileri
  7. Son altı ay içinde çekilmiş 4 adet resim biometrik
  8. Yabancılar için özel sağlık sigortası

Bahçeliever Yabancılar Başvuru işlemleri için resmi devlet sitesini kullanmaldır. E iKamet sitesiüzerinden yeni randevu alınablir veya uzatma başvurusu yapılabilir. İkamet izni ile ilgili sorunlarınız için 157’yi arayabilirsiniz.

Bahçelievler İkamet İzni Başvurusu

Bir cevap yazın