Danimirka vatandaşları Türkiye’de oturma izni alabilirler. Türkiye’de ikamet izni başvurusu yapacak olan Danimarka vatandaşları ayrıca harçlardan muaftır Danimarka vatandaşları ülkemizde oturma izni almak isterlerse harç ödemesi yapmazlar. Danimarka pasaportu ile oturma izni almak isteyenlerden harç alınmamaktadır. E İkamet sayfası üzerinden vize süreniz geçmeden ikamet izni randevusu alıması gerekir. Ülkemizde yabancı vatandaşın oturma izni alması için resmi göç idaresi web sitesi üzerinden giriş yapması gerekir. Onlie randevu alabilir. İkamet izni randevunusu kendi başınıza alamıyorsanız 157 yi arayabilir veya bilin bir kişi / kurumlardan destek alabilirsiniz. İkamet izni randevusu alırken sistem üzerine bütün bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurmanız gerekmekir. Sebebi ise mesela; iletişim bilgilerinize daha sonra mesaj ve mail ile randevu tarihi gönderilecektir.

Danimarka vatandaşı nasıl oturma izni alır?

Türkiye’ye giriş yapıldıktan sonra oturma izni başvurusu yapılmalıdır. Vize ile Türkiye’ye girş yapmış vatandaşların oturma izni ikamet sistemi üzerinden oturma izni randevusu almaları gerekir. Danimarka vatandaşına oturma izni için internet üzerinden alınan başvuru formu, pasaport resmi, kira sözleşmesi ve sağlık sigortası gerekmektedir. Danimarka vatandaşına oturma izni harçları ise sadece kart aidatı 356 ₺ dir. Danimarka vatandaşı için Türkiye’de ikamet izni alma >>

Danimarka vatandaşı için oturma izni evrakları

  1. Oturma izni başvuru formu (e-ikamet.goc.gov.tr) bu web sitesinden alınmalıdır.
  2. İkamet süresini kapsayan Sağlık sigortası
  3. Pasaport totokopisi işlem gören sayfaların
  4. Biometrik fotoğraf (4 adet)
  5. Vergi dairesinden vergi numarası alma (ilk başvuru için)
  6. İkamet ettiği adresin üzerine kira kontratı noter onaylı 
  7. Vergi dairesine kart aidatı yatırma (356₺) 
  8. İkamet izni harcı 80 $ (Başvuru formu üzerinden gösterilen tutar geçerlidir. Ülkelere göre farklılık gösterebilir.) Danimarka’da oturma izni nasıl alınır ?

Danimarka vatandaşına oturma izni

Bir cevap yazın