Beylikdüzü Yabancılara İkamet İzni Danışmanlık

Yabancılara ikamet izni uzatma başvurusu yapılabilmesi için yabancının oturma izni kimlik süresinin bitimine en az 60 gün (2 ay) kalması gerekmektedir. Beylikdüzü’nde yeni oturma izni almak isteyenlerinde vize sürelerinin bitmemiş olması şarttır. Beylikdüzü ilçesinde ikamet izni başvurusu yapmak isteyen yabancılar için randevu alma adresi göç idaresinin e ikamet adlı web sitesidir. https://e-ikamet.goc.gov.tr/ adresinde bu siteye bağlanarak ikamet izni randevusu veya uzatma yapılabilir. İkamet randevusu almak için fotoğraf ve pasaport bilgileri ve sigorta gereklidir.

Beylikdüzü oturma izni başvurusu

Ülkemizde yaşamak isteyen yabancıların kaçak olmamak için oturma izni başvurusu yapmaları gerekir. Yabancılara ikamet izni başvurusu veya ikamet izni uzatma işlemleri internet üzerinden online olarak yapılabilmektedir. Beylikdüzü ikamet randevusu alacak olan yabancıların her halükarda e ikamet resmi web sitesine girmeleri veya bilen birine randevu aldırmaları gerekir. Randevu aldıktan sonra size verilen randevu formunu sistem üzerinden indirerek yazıcıdan çıktı almanız gerekmektedir.

Beylikdüzü yabancı oturma izni başvurusu ülkeye yeni girenler için vize süresi bitmeden yapılır. Beylikdüzü ilçesinde yabancıların ikamet izni uzatabilmesi için kimlik sürelerinin 2 ay dan daha az bitiş süresi olması gereklidir.

Beylikdüzü yabancı danışmanlık ajansı

İkamet izni başvuru işlemlerinizi online olarak kendiniz de yapabilirsiniz. İkamet izni web sitesi (ilk satırda adresi verilmiştir) ne giriş yaparak randevu formu oluşturabilirsiniz. Oturma izni yeni gelenler için kısa dönem başvuru linkinden başka bir amaçla geldiğine dair belgesi yoksa turizm amaçlı kalacaklar kategorisi seçilerek ikamet randevusu alınır. Kimlik ve iletişim bilgilerinizin doğru bir şekilde yazılı olmasın azami dikkat ediniz.

beylikdüzü yabancılar için ikamet izni başvurusu

Beylikdüzü yabancı ikamet izni fiyatları

Arnavutluk Vatandaşları için Türkiye’de ikamet izni ücretleri; ilk başvuru ilk başvuruda 758 ₺, 80 $ ile 125 ₺ dir. Uzatma ise; 80 $ ve 125 ₺ dir.

Azerbaycan pasaportu ile oturma izni için yatırılacak para ilk başvuru ve uzatmalarda; 80 $ ile 125 ₺ dir. ·  Kırgızistan, Özbekistan, Gürcistan pasaportu ile ikamet izni için yatırılacak para ilk başvuruda; 758 ₺, 80 $ ve 125 ₺ dir. Bu ülkeler uzatma başvurusu için ise sadece 80 $ ve 125 ₺ para yatıracaklardır. 

Rusya Federasyonu pasaportu ile Türkiye’de ikamet izni parası; Başvuru formunun üzerinden yazan tutardır. Yani 250 ₺ ile 125 ₺ dir. Rusya Federasyonu vatandaşları ikamet izni parası olarak ilk başvuru ve uzatmada ikamet izni başvuru formunun üzerindeki paraları ödemelidir.

Türkmenistan pasaportu ile ikamet izni parası ilk başvuruda 758 ₺ ile 125 ₺ dir. Türkmenistan pasaportu ile uzatma harç fiyatı 125 ₺ yatırırlar.

Bunları da sevebilirsiniz

Beylikdüzü Yabancılara İkamet İzni Danışmanlık” için 2 yorum

Bir cevap yazın