Kısa dönem ikamet izni başvuruları yapmak isteyan yabancıların internet üzerindne randevu oluşturması gerekmektedir. Yabancıların oturma izni başvuruları resmi firma üzerinden alınmaktadır. İkamet izni randevualmak için bir adet resim ve yabancılara özel oturma izni için sigorta poliçesi gereklidir. Tükiye’de bütün yabancıların oturum izni randevusu alabilmesi için https://e-ikamet.goc.gov.tr/ adresine giriş yapması gerekir. Başka yerden randevu alınmaz.

Oturma izni başvurusu yapma Ataşehir

Ülkemize gelen yabancılar kısa dönem oturma izni randevusu alabilir e ikamet sistemi üzerinden alınan randevular formu doldurulduktan sonra çıktı alınır. İletişim bilgilerinize bir kaç gün içinde oturma izni randevu tarihi gelecektir. O yüzden ikametizni randevunuza doğru ve geçerli kimlik bilgileri girmeniz gerekmektedir. Yabancılar oturma izni randevusuna giderken; 4 foto, başvuru formu, pasaport, sağlık sigortası, kira kontratı ile harçların makbuzlarını götürmek zorundadır. Eksik evraklarının tamamlnmasıiçin göç idarsine gidenlere 30 gün süre verilmektedir.

Ataşehir Yabancılara İkamet İzni Alma

Ataşehir yabancılara çalışma izni

Ataşehir’de işyeri ve ev hizmetlerinde yabancıçalıştırmak isteyenler olabilir. Yabancıların ikamet izni kartı var ise çalışma izni yapılabilmektedir. Çalışma izni yapılabilmesi için (ev hizmetlerinde)e imza, gelir beyanı ve adres yerleşim belgesi istenmektedir. Ataşehir ilçesinde yabancıların işyerinde çalışabilmesi için o iş yerinde en az 5 Türk’ün SSk lıçalışma şartı aranmaktadır. Ödenmiş sermaye ise 200 bin $ olmak zorundadır. Yabancı çalışma izni başvuru şartlarıiçin 170’i arayarak bilgi alabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyetinde yabancıların oturma izni alabilmesi için ülkemize yasal yollardan giriş yapması ve vize süresi geçmemesi gerekmeketdir. Çalışma izni yapılabilmesi için ise yabancının oturma izni kimliği olması şartı aranır.

Ataşehir Yabancılara İkamet İzni Alma

Bir cevap yazın