Pendik yabancı ikamet izni başvurusu

Ülkemizde bulunan yabancılar (Vize ile giriş yapanlar) kısa süreli ikamet izni alarak 1 yıl oturma izni başvurusu yapabilirler. Oturma izni başvuru yapmanın şartı ise yabancının vize süresinin dolmuş olmaması gerekir. Türkiye’de oturma izni almak isteyenlerin T.C. Göç İdaresi müdürlüğü web sitesi üzerinden randevu alması gerekir. Randevu almak isteyenlerin https://e-ikamet.goc.gov.tr/ verdiğimiz bu resmi adrese giriş yaparak işlem yapması gerekir.

Pendik’de yabancılara oturma izni alma

Oturma izni almak isteyenler bir foto ve sağlık sigortası ile randevu alabilir. Randevu almak isteyen yabancı işlem yapmayı bilmiyor ise birinden destek alabilir. Randevu anında doğru bilgiler yazmanız önemlidir. Yabancılara e ikamet izni başvurusu yapıldığı zaman başvuru formunun cıktı alınması gerekir. Aksi takdirde randevuya kabul edilmezsiniz. Pendik ilçesinde göç idaresi olduğu için Pendik’de ikamet izni randevu yeri olarak burayı tercih edebilirsiniz. Pendik bölgesinde bulunan Göç İdaresi Tavşantepe ‘de dir.

Pendik yabancı ikamet izni başvurusu

Oturma izni başvuru anında yabancıların hazırlaması gereken bazı evraklar vardır. 4 tane foto, sağlık sigortası poliçesi, randevu ikamet için harç makbuzları, noterden tastik edilmiş kira kontratı vs evraklar gereklidir.

Yabancılara çalışma izni alma Pendik

Kısa süreli ikamet izni almış olan yabancıların bir işyeri veya evde çalışması mümkündür. Çalışma izni almak için başvuru yapacak olan işveren tarafıdır. Oturma izni olan yabancıya şartlar uygun olduğu taktirde çalışma izni yapmanız mümkündür. Ev hizmetlerinde Çalışma izni için E imza ve adres yerleşim yeri ve gelir durumunu gösteren belgeler gereklidir. İşyerinde bir yabancı çalıştırmak isteyenler 170 nolu telefonu arayarak bilgi alabilirler.

Pendik’de kalan kaçak yabancılara oturma izni verilmez. Pendik ‘de ikamet eden ve ülkeye kaçak giren yabancılar; sığınma, mülteci veya insani ikamet izni alabilirler.

Bunları da sevebilirsiniz

Pendik yabancı ikamet izni başvurusu” için bir yorum

Bir cevap yazın