Yabancıların en çok ziyaret ettiği ilçelerden biri olan Fatih’te 3 tane göç idresi bulunmaktadır. Bir çok yabancı ikamet izni sorunları için göç idaresi gitmekteler. Fatih Kumkapı Göç İdaresi, Fatih ilçe grup başkanlığı ve Fatih Aksaray il göç idaresi olarak 3 adreste faaliyet göstermektedir. Fatih ilçesinde oturuyorsanız ikamet izni ilk başvuru adresi olarak Fatih İlçesini vermeyiniz. İkamet izniniz red olabilir. Yabancıların ikamet izni randevusu alması için https://e-ikamet.goc.gov.tr/ bu adrese giriş yapması gerekmetedir.

Yabancılara oturma izni e ikamet Fatih

Fatih ilçesinde bulunan göç idarelerine kimlik kaybolması, bilgi alma, itiraz dilekçesi veya randevu aldı iseniz gidebilirsiniz. Fatih ilçesinde yeni gelen yabancılar Fatih’de aders gösteremez. Bu sebeple randevu alırken dikkat edilmesi gerekmektedir. İkamet izni oturum randevuları göç idaresi resmi web sitesi adresinden alınır. İkamet inzi randevusu alınırken kişinin bir fotosu ve sağlık sigortasıolmalıdır. Diğer istenen bilgiler ise kişinin kişisel iletişm ve pasaport bilgileridir.

Fatih yabancı ikamet izni danışmanlık firması

Fatih İlçesinde Göç İdaresi Nerededir?

İstanbul Fatih İlçesinde İl Göç İdaresi ile birlikte 3 tane Göç İdaresi Bulunmaktadır. Fatih Göç İdareleri Listesi;

  • İstanbul Valiligi İl Göç İdaresi Müdürlüğü : Adresi: Hırka-i Şerif, Adnan Menderes Blv. No:64, 34091 Fatih/İstanbul Telefonu: (0212) 499 40 00
  • Fatih İlçe Çalışma Grup Başkanlığı: Adres: İskenderpaşa, Yeşil Tekke Sk. No:33, 34080 Fatih/İstanbul
  • T.C. İstanbul Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü: Muhsine Hatun, Büyük Kömürcü Sokağı No:2, 34130 Fatih/İstanbul Telefonu: (0212) 638 81 28

Oturma İzni Uzatma Başvurusu Fatih

Fatih bögesinde ikamet izni uzatma yapılmasıiçin adres yerleşim yeri belgesi şartı vardır. Adres yerleşimbelgeniz yok ise ikamet izni randevusunu Fatih dılşında ki bir evde kiralayarak göstermeniz gerekebilir. Fatih ilçesi ikamet izni başvuru adres gösterme için 157 yi arayarak bilgi alınız.

Yabancılara Çalışma İzni Başvurusu Fatih

Türkiye’de ikamet izni olan yabancılar ile Suriyeli sığınmacılar çalışma izni başvurusu yapabilirler. Çalışma izni yapılabilmesi için ikamet ve sığınma kartının olması gerekir. Yabancılara Fatih İlçesinde çalışma başvurusu yapılırken çalışma izni başvuru bilgi ve şartları için Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından bilgi almanız önerilir. Yabancıalra Çalışma İzni Başvurusu da internet üzerinden yapılmaktadır.

Fatih yabancı ikamet izni danışmanlık firması

Bir cevap yazın