Gaziosmanpaşa’da ikamet eden yabancılar ilk gelen veya oturma izni uzatma yapacak olanlar e ikamet sistemi üzerinden online olarak randevu alabilirler. Oturma izni randevusu almak için son altı ayda çekilmiş bir biometrik resmi ve sağlık sigortasına ihtiyacnız olacaktır. Bu bilgiler sizde mevcut ise Göç İdaresi Web sitesine giriş yaparak oturma izni randevu başvurusu yapabilirsiniz. https://e-ikamet.goc.gov.tr/ Göç idaresi resmi randevu alma web sietsi budur.

Gaziosmanpaşa e ikamet izni

Yukarıda verilen web sitesine giriş yaparak yabancılar randevu alabilirler randevu almasını bilmeyen yabancıların bir yakınından destek alması gerekir. Randevu alınırken bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurmanız gerekir. İkamet izni randevuları için başvurunuz bitti ise formu çıktı almayı unutmayınız. Başvuru numaranızı kaybetmeyiniz. Oturma izni randevuları için bir kaç gün sonra veya anında randevu tarihi verilir. Randevu tarihinde göç idaresine gitmeniz gereklidir.

Gaziosmanpaşa yabancı ikamet izni alma

GOP Yabancılara oturma izni evraklar

  • 4 Resim
  • Randevu Formu
  • Sigorta
  • Vergi dairesine yatacak harç makbuzları
  • Adres yerleşim belgesi veya noterden kira kontratı onayı
  • Pasaport
  • Kimlik

İkamet izni işlemleriniz hakkında bilgi almak için ALO 157 yi arayabilirsiniz. Oturma izni randevularında sorun yaşıyorsanız YİMER tarafından 7/24 seze telefon desteği verilmeketdir.

Yabancılara Çalışma İzni Alma Gaziosmanpaşa

İkamet izni, sığınma veya mülteci kartı olan yabancılar şartları uygun olursa çalışma izni başvurusu yapabilirler. Yabancı birini yanınızda veya evinizde çalıştırmak için 170 nolu telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz. Yabancılara uygun şartlarda çalışma izni başvurusu yapılabilmektedir.

Gaziosmanpaşa yabancı ikamet izni alma

Bir cevap yazın