Güngören yabancılara e ikamet danışmanlık

Bilindiği üzere Türkiye’ye yabancılar vize ile veya vizesiz olarak gelebilmektedir. Bazı yabancılar çeşitli sebeplerde ülkemizde daha uzun bir süre kalmakistemektedir. Bu durumda kişinin yapması gereken vize süresi dolmadan önce ikamet inzi için randevu almaktır. Yabancı bir kişi nereden randevu alacak? https://e-ikamet.goc.gov.tr/ Göç idaresinin bu web sitesi üzerinden online randevu alabilir. Randevular internet üzerinden alınmaktadır.

Yabancılara oturma izni başvurusu Güngören

Resmi göç idaresi ikamet sistemi web sitEsi üzerinden randevunuzu alabilirsiniz. Türkçe bilmiyor iseniz farklı dillerde seçenekler vardır. Oturma izni randevusu için foto ve sigorta gerekmeketdir. Kişisel bilgilerinizle randevu talebinizi oluşturabilirsiniz. Oturma izni yabancılara verilmektedir. Türkiye’de ikamet izni başvurusu yapacakolan yabancılar kısa süreli 1 yıllık başvuru yapabilirler. Oturum izni başvurusu alma, değerlendirme onaylama ve reddetme yetkisi göç idaresine aittir. Göç idaresi yetkili kurumdur.

Güngören yabancı çalışma izni, Güngören yabancı ikamet izni, Güngören e ikamet, Güngören oturum izni, Güngören yabancı sağlık sigortası, Güngören oturma izni başvuru, Güngören yabancı danışmanlık, Güngören ikamet başvurusu, Güngören oturma izni ajansı,

Oturma izni alma Güngören

Güngören’de oturma izni almak için ilk önce online randevu alınmalıdır. Daha sonra göç idaresine gidilir. Randevu tarihinde gitmeyi unutmayınız. Göç idaresine giderken bazı evraklar hazırlamalıısnız; Oturma izni formu, pasaport, resim, harç mabuzları, kira kontratı vb belgelerinizi sizden talep edeceklerdir.

Oturma izni randevunuzun değerlendirme aşamasında olumlu olabilmesi için randevu başvurunuzu doğru bir şekilde doldurmanız gerektiğini unutmayınız. Oturma izni ikamet randevusu konusunda bilgi almak için ALO 157 nolu telefonu aramnız mümkün.

Güngören yabancı çalışma izni

Yabancıların ikamet kimliği var ise bir işyerinde veya ev hizmetlerinde çalışma izni alabilmesi mümkündür. Aşrtlarınız uygun ise başvuru yapabilirsiniz. Yabancılara çalışma izni başvurusunu Çalışma Bakanlığı değerlendirmektedir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın