Türkiye’de ev alan yabancılara oturma izni verilmektedir. Ev alan yabancılara oturma izni alma imkanı vardır. Öyleki ülkemizde milksatın alarak konut üzerinden ikamet izni verilmektedir. Konut ile oturma izni almak isteyen yabancıların bir ev satın alması gerekmekir. Normal bir ev alan yabancı vatandaş olamaz. Vatandaşlık için 2500 dolalrık bir ev ve mülk almak gerekir. Herhangi bir konut alarak sadece Türkiye’de oturma izni sürekli alabilirsiniz.

Ev alan yabancıya ikamet izni verilir mi?

Türkiye’de taşınmaz malı bulunan yabancılar; Taşınmazı bulunan yabancıların ikamet izni talebinde bulunması halinde taşınmazın konut olması ve bu amaçla kullanılması gerekmektedir. Ayrıca aile üyelerinin konut üzerinde paylı veya elbirliği mülkiyet hakkına sahip olmaları halinde aile üyeleride bu kapsamda ikamet izni başvurusunda bulunabilmektedirler. Aile üyeleri, başvuru sahibinin eşini, ergin olmayan çocuğu ile bağımlı ergin çocuğunu ifade etmektedir.

Oturma izni başvurusu yaparak konut yani talınmaz malı olanlar kategorisinden başvuru yapılarak bu tür ikamet izni alabilirsiniz. Yabancılar konutları varken turizm amaçlı ikamet iznine başvurmamalıdır.

Türkiye’de ev alan yabancılara oturma izni

Bir cevap yazın