Beykoz yabancılara oturma izni

Beykoz ilçesinde oturan yabancıların oturma izni alarak kısa süreli 1 yıl ülkemizde kalması için oturma izni başvurusu yapmasışarttır. E ikamet sistemi üzerinden oturma izni randevusu alabilirsiniz. Oturma izni randevu talebi oluşturmak isteyen yabancının ülkeye vize ile giriş yapması ve vize süresinin dolmamış olması gerekir. Bu kriterlere hazi yabancılar https://e-ikamet.goc.gov.tr/ adresi üzerinden randevu formu oluşturabilirler. İkamet izni randevusu internet üzerinden alınır yabancının bir fotoğrafı pasaport bilgileri ve iletiş bilgileri yeterlidir.

E İkamet başvurusu Beykoz

E ikamet sistemi üzerinden yapılacan olan başvuru sonrasında oturma izni formu indirilmeli ve çıktı alınmalıdır. Formun üzerinde yazılan iletişim adreslerine randevu tarihi kısa süre içinde bildirilmektedir. Oturma izni randevunuza zamanında gitmeniz gerekmektedir. Oturma izni ikamet randevusu için;

Beykoz yabancılara oturma izni
  • Başvuru formu
  • Fotograf dört adet
  • Sigorta
  • Harç makbuzları
  • Adres yerleşim belgesi
  • Kira kontratı vb evraklar gerekir.

Beykoz’da yabancılara çalışma izni alma

Ev hizmetleri veya bir işyerinde yabancı işçi çalıştırmak için yabancının oturma izni başvurusu olması gerekir. Oturma izni başvurusu olan herhangi bir yabancı ülkenin vatandaşınan çalışma izni başvurusu yapabilirsiniz. Çalışma izni ev hizmetleri ve işyeri olmak üzere iki kategoriye ayrılır. Oturma izni olan yabancılar resmi çalışma izni yapabilirler.

Oturma izni olan bir yabancıya çalışma izni yapmak ve destek almak için 170 nolu telefonu arayabilirsiniz. İkamet izni kimlikleri olan, sığınma, mülteci kartları oaln yabancılar çalışma izni alma veya başvuru hakkına sahiptirler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın