Antalya yabancılara ikamet izni başvurusu

Türkiye’de vize süresinden daha fazla kalmak için oturum izni alınması gerektiğini belirtmemiz gerek. Antalya bölgesinde oturma izni alarak kısa süre kalmak isteyenler bütün yabancılar oturma izin başvuru yapabilir/ ikamet başvuru randevu alarak sürece devam eder. Antalya’da yabancı ülke vatandaşı oturum izni başvuru yapabilir. Yabancılar Antalya ilinde oturma izni ile kalmak istiyorlarsa randevu almaları gerekir.

Yabancılara oturma izni Antalya

Antalya’da ilk defa Oturma izni almak isteyenlerin öncelikle ikamet izni için Antalya il göç idaresi müdürlüğünden randevu alması gerekir. Oturum izni randevu başvuru resmi kurum üzerinden yapılır. Antalya’da yabancılara oturum izni nasıl alınır? Antalya oturum izni başvuru için öncelikle göç idaresi web sitesinden randevu alınır. Yabancıların randevu alması için bir foto yeni çekilmiş, özel sağlık sigortası, adresi ve kişisel bilgileri yeterlidir. Antalya yabancı ikamet izni Randevu aldıktan sonra cep telefonunuza veya mail adresinize bir kaç gün içinde randevu tarihi bildirilecektir. Antalya il göç idaresine verilen randevu tarihinde gidilmesi gerekir.

Antalya’da yabancılara oturma izni başvurusu yapma

İlk defa Türkiye’de oturum izni alacak yani Antalya ilinde yeni oturma izni başvurusu yapan yabancı ev sahibi ile noter huzurunda kira kontratı yapmalıdır. O halde kira kontratı yapan yabancılar harçlarını yaptırmalıdır, Antalya ilinde oturma izni parası vergi dairelerine yatırılır. Yeni ikamet izni başvuru yapan yabancılar Antalya’da harçları yani ikamet izni ücretlerini yatırmak için vergi numarası almalı. Vergi numarası yabancının bizzat müracaatı ile vergi dairesinden alınır.

Antalya oturma izni

Antalya Oturma İzni

İkamet izni uzatmaları yapmak isteyenler Antalya’da oturmaya devam edecekler ise son 59 gün kala başvuru yaparak ikamet sürelerini uzatmak için işlem yaparlar. Oturma izni başvuru yeni yapacak her yabancı vize ihlali yapmadan mutlaka başvuru yaparak randevu alır. Antalya yabancı oturum izni başvuru ücretleri; 2.000 TL ile 6.000 TL arasında bir fiyata bir yıllık oturma izni alınabilir.

Antalya’da yabancılara için oturma izni Danışmanlık Antalya’da yabancılara İkamet izni danışmanlık hizmetleri verilir. Yabancılara sağlık sigortası kesilir. Antalya oturma İkamet izni başvuru için danışmanlık almak için bizi arayabilirsiniz. Antalya da göç İdaresi randevu başvuru için size destek verilmekte.

Bunları da sevebilirsiniz

Antalya yabancılara ikamet izni başvurusu” için 3 yorum

Bir cevap yazın