Türkmenistan vatandaşı oturma izni

Türkiye’de turizm amaçlı ikamet izni almak isteyenler için neler yapılması gerekmektedir. Türkmen vatandaşlarının ikamet izni almaları için bilgiler vereceğiz. Türkmenistan vatandaşları Türkiye’ye giriş yapmak için vize almak zorundadır. Türkmenler Türkiye’yi turizm amaçlı ziyaret edebilmek için e vize alarak gelebilirler. Türkmenistan’dan Türkiye’ye gelmek vize ile olmaktadır. Otuz günlük e vize alınarak Türkiye’ye giriş yapılabilir. Elektornik Vize Türkemnistan vatandaşları için internetüzerinden yapılmaktadır.

Türkmenistanlı için Türkiye’de ikamet başvurusu

Türkiye’de ikamet izni almak isteyen Türkmenistan vatandaşları ilk önce vize alarakülkeye giriş yapmak zorunadadır. Vize alıp Türkiye’ye gelen Türkmenler internet üzerinden e ikamet sizteminden randevu alabilirler. Türkmen vatandaşları için oturma izni ek ikamet başvuru adresi Türkmenistan vatandaşına e ikamet başvurusu linki tıklayarak oturma izni randevusu alabilirsiniz. T.C. İşiçleri Bakanlığına bağlı göç idaresinin resmi web sitesidir. https://e-ikamet.goc.gov.tr/ adresi üzerinden randevular alınabilir. oturma izni randevusu alırken bu adresin olmasına dikkat ediniz.

Türkmenistan vatandaşı için Türkiye'de ikamet izni alma

Türkmenistan vatandaşlarına Türkiye’de oturma izni alma

Türkmenistanlılar için ikamet izni (oturum başvuru ve gerekli belgeler) şartları;

  • E ikamet randevu sistemi üzerinden randevu almak (randevu almak için 1 foto, pasaport bilgisi adres ve kişisel bilgiler gerekir)
  • Oturma izni randevusu için yabancılara özel sağlık sigortası kesilmelidir. (Türkmenistan vatandaşı için ikamet izni sağlık sigortası fiyatları 1250 ₺ civarındadır.
  • İkamet edeceğiniz ev için noterden ev sahibi ile kira kontratı yapmalısınız.
  • İlkdefa ikamet alacak Türkmenistan vatandaşları 1.033 ₺ harç ödeyeceklerdir (Harçlar vergi daireleri araclığı ile ödenebilir)
  • Biometrik fotoğraf (4 adet), pasaport fotokopisi (işlem gören sayfalar)
  • İkamet izni uzatma yapacak olan Türkmenlerin 160 ₺ harç ücreti makbuzu
  • Pembe kağıt dosya
  • Oturma izni uzatma yapacak Türkmenlerin adres yerleşim yeri belgesi (Nüfus müdürlüklerinden veya size en yakın göç idarelerinden alınabilir) Türkmen vatandaşına oturma izni alma >>

Türkmenistanlılar için Türkiye’de ikamet izni fiyatları

İlkkez ikamet izni için başvuru yapan Türkmenistan vatandaşına ikamet izni fiyatları 1.033 ₺ vize harcı, 160 ₺ kart ücreti, 1.250 ₺ sigorta, foto 70 ₺ ve noter kira kontratı masrafları.

İkamet izni uzatma yapacakTürkmenistan vatandaşlarının oturum izni fiyatları; 160 ₺ değerli kağıt ödemesi, 1250 ₺ sağlık sigortası, 70 ₺ fotograf…

Bunları da sevebilirsiniz

Türkmenistan vatandaşı oturma izni” için bir yorum

Bir cevap yazın