İkamet izni başvurularını nasıl ve nereye yapacağınızı biliyor musunuz? Yabancıların oturma izni başvurusu yapabilmesi için online başvuru yapması gerekir. Oturma izni randevularınızı internet ortamında alabilirsiniz. Yabancı birine ikamet başvurusu yapılabilmesi için göç idaresinin internet sitesine girmeis gerekir. Doğru ve resmi ikamet izni başvurusu yapmak için https://e-ikamet.goc.gov.tr/ bu adrese giriş yapmanız gerekir.

Yabancılara oturma izni başvurusu nasıl yapılır?

Kartal’da yabancıların oturma izni alabilmesi için fotograf ve sağlık sigortası olması gerekir. Yabancı birine siz oturma izni alıyorsanız göç idarsi web sietsine giriş yapın ve bütün bilgileri doğru olarak giriniz. Size gelen mesajı sisteme girerek kişisel bilgilerinizle başvuru yapınız. Oturma izni başvuru işlemi bittikten sonra randevu yerinizi seçerek başvuru formunuzu indirin ve kaydedin. Müsait iseniz bir adet çıktısınız alablirsiniz.

Yabancılara İkamet İzni Alma Kartal

Kartal’da yabancı oturma izni uzatma başvurusu evrakları; Başvuru yapılan form ve randevu tarihi, yeni çekilmiş dört adet resim, yabancılara özel kesilmiş sağlık sigortası, oturduğunuz yere ait kira kontratı, başvuru formunda görülen harçların vergi dairesine yatırılması ve makbuzlar gibi evrakları hazır ediniz.

Kartal Yabancı Çalışma İzni Başvurusu

Bir ikamet izni kimliği olan yabancılara çalışma izni yapılabilir. Çalışma izni tıpkı oturma izni gibi internet üzerinden online yapılır. Bunun için yabancı çalışma izni otomasyon yazarak aratyığınızda devletin sistemine e imza ile bağlanabilirsiniz. Çalışma izni başvurusu ev hizmetlerinde yapılabilir. Bir işyerinde ise en az 5 Türk’ün SGK’lı olması gerekir. Yabancı çalışma izni güncel başvuru belge ve şartları için 170 nolu telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kartal’da suriyeli ve Afgan mültecilere çalışma izni yapılabilir kişinin kimlik kartının olması gerekir. Oturma izni olmayan (sığınma, mülteci, ikamet kartı) çalışma izni başvurusu yapamaz.

Yabancılara İkamet İzni Alma Kartal

Bir cevap yazın