Kadıköy yabancılara ikamet izni başvurusu

Yabancı ülke vatandaşları kısa süreli ikamet izni alarak Türkiye’de kalabilirler. Yabancının nasıl ikamet izni almaları için vize ihlali yapmış olmaması gerekir. Vize süresi bitmeden evvel oturma izni başvuru veya randevu alması gerekiyor. İkamet izni randevusu almak için resmi web siteyi kullanmanız gerekiyor. İkamet izni randevusunu hangi web sitesinden alacağınızı biliyor musunuz? https://e-ikamet.goc.gov.tr/ resmi oturma izni randevu alma ve randevu uzatma zamanı bu web sitesini kullanabilirsiniz.

Yabancılara oturma izni alma Kadıköy

Türkiye’de oturma izni randevu alma başvuru için internet sitesi üzerinden online alabilirsiniz. Yabancılar Göç İdaresine randevu aldıktan sonra ikamet izni gününde göç idaresine gidebilirsiniz. Göç idaresi randevusuna giderken yanınızda pasaport, başvuru evrakı formu, foto, harç makbuzları, sağlık sigortası, kira kontratı. Bu evraklar ile göç idaresine randevunuza gidebilirsiniz. Randevu zamanı eksik evak olursa otuz günlük evrak tamamlama için eksüreniz olacaktır. Yabancıların kısa süreli ikamet izni alma süreleri 1 ile 5 yıl arası olabilir.

Kadıköy yabancılara ikamet izni başvurusu

Yabancılara Oturma izni başvuru ve sorularınız için 157 YİMER i arayabilirsiniz. Yabancı iletişim merkezinden ehmen hemen bütün dillerde destek alabilirsiniz.

Çalışma İzni Başvurusu Yapma Kadıköy

İkamet izni olan bütün yabancılara şartlar uygun olursa çalışma izni yapılabilmektedir. İkamet izni olan yabancılara çalışma izni yapabilmeniz için adres yerleşim belgesi olması ve ikamet izni olması şartı vardır. Yabancıya ev hizmetlerinde çalışma izni yapmak için e imza, adres yerleşim belgesi ve gelir beyanı gereklidir. İşyerinde yabancılara ikamet izni olanlara ve Suriye, Afgan gibi yabancılara çalışma izni yapmak için sğınma kartı olması gerekir. İşyerinde yabancılara çalışma izni yapmak için en az 5 Türk sigortalı olması gerekir.

Kadıköy’de yabancılara çalışma izni başvurusu için 170 nolu telefonu arayabilirsiniz. Çalışma Bakanlığı telefonlarında 7/24 bilgi alabilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın