Özellikle Osmanbey bölgesinde çok fazla yabancıbulunmaktadır. Tekstil firmalarında çalışan yabancılar dil bildiği için tercih edilmeketdir. Türkiye’de oturma izni ve çalışma izni alabilecek yabancılar kanun kapsamında belirlenmiştir. Yabancıların oturma izni başvurusu ve çalışma izni alması internet üzerinden yapılmaktadır. Çalışma izni başvuru şartları belirlidir. Oturma izni almak isteyen yabancılar ise https://e-ikamet.goc.gov.tr/ bu adresten ikamet sürelerini uzatabilirler.

Şişli Göç İdaresi İkamet İzni Alma

Şişli bölgesinde ikamet izni almak isteyen yabancılar Gayrette’pe deki göç idaresini tercih edebilirler. Randevuları Şişli ilçesinde almak isteyen yabancılar internet ortamında randevu alırken Beşiktaş göç idaresini seçebilirler. Beşiktaş ilçesinde yabancılar ikamet izni ilk başvuru ve oturma izni kimlik uzatmalarınıda yapabilmektediler. Bütün bu işlemler internet üzerinden yapılmaktadır.

Şişli yabancılara ikamet izni başvurusu

Şişli Göç İdaresi Nerededir? Nasıl Gidilir?

İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Şişli Çalışma Grup Başkanlığı; Gayrettepe, Gönenoğlu Sk. No:10, 34349 Beşiktaş/İstanbul adresinde bulunmaktadır. Şişli bölgesinde Şişli Göç İdaresine gitmekisteyen yabancılar Gayrettepe Mahallesi istikametine gidebilirler.

İkamet izni veya oturum izni uzatma başvuru randevularını Beşiktaş’tan almış olan yabancılar buraya gidebilir. Beşiktaş göç idaresinde randevusu olanlar işlem yapabilmektedirler.

Yabancı Çalışma İzni Şişli

Yabancıların çalışma izni alması için oturum kartı olması gerekir. Oturma izni kimliği olan yabancılara iş verenler çalışma izni yapabilirler. Yabancılara çalışma izni yapmak isteyen işyerleri şartlarını öğrenmek için 170 nolu telefonu arayabilirler. Ev hizmetlerinde yabancılara kolaylıkla çalışma izni başvurusu yapılabilir lakin işyerinde yabancılara çalışma izni yapmak için belirli koşullar aranmaktadır.

Şişli yabancılara ikamet izni başvurusu

Bir cevap yazın