Oturma izni kartınızın ne zaman geleceğini merakedenler için kısa bilgi vereceğiz. İkamet izni kimliği bütün evrakları teslim ettiğiniz andan itibaren 30 ile 90 gün arasından gelmektedir. Oturma izni kimliğinizin geleceği zaman oturma izni anında verdiğiniz cep telefonuna mesaj gelecektir. Bu mesaj 90 günü geçti gelmedi ise 157 yi arayarak bilgi alınız. İkamet izni başvurusunda bulunduğunuz zaman istenen evrakları randevu gününüzde Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne teslim etmeniz halinde başvurunuz değerlendirme aşamasına alınır. Gerekli evrak kontrolleri yapıldıktan sonra size randevu alırken sisteme girmiş olduğunuz mail ya da cep telefonunuza sonuç bilgisi iletilir. İkamet izni yani oturma izni başvurunuz olumlu değerlendirilse ikamet izni kimliğiniz randevunuzu alırken sisteme girmiş olduğunuz adresinize PTT yolu ile gönderilir. Evde bulunmamanız halinde ikamet izni kimliğiniz PTT müdürlüğüne geri gönderilir ve beklemeye alınır. Oturma izni kartım kaç günde bana ulaşır?

ikamet izni kartı ne zaman gelir?

Buradan kısa süre içerisinde teslim almamanız halinde oturma izni kimliğiniz Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne geri gönderilir ve size ulaşılamadığı için iptal edilir. Bu gibi bir durum ile karşılaşmamak için e-ikamet sisteminden randevunuzu oluştururken aktif olarak kullandığınız cep telefonu ve mail bilgilerinizi sisteme eklemeyi ihmal etmeyin. İkamet izinlerinin çıkma süresi başvuruda bulunduğunuz Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün yoğunluğuna göre değişmektedir. Oturma izni almanızın kanuni süresi 90 gündür bu süre içerisinde ikamet izni cevabı size ulaşmadıysa başvurunuzun olduğu Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne direk giderek ikamet izniniz ile alakalı bilgi edine bilirsiniz.

Oturma izni kimliğim kaç ayda gelecek?

İkamet İzni Kartım kaç ay içinde gelir

Oturma izni kimliğiniizn gelecel zaman oturma izni anında verdiğiniz cep telefonuna mesaj gelecektir. Bu mesaj 90 günü geçti gelmedi ise 157 yi arayarak bilgi alınız. İkamet izni başvurusunda bulunduğunuz zaman istenen evrakları randevu gününüzde Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne teslim etmeniz halinde başvurunuz değerlendirme aşamasına alınır. Gerekli evrak kontrolleri yapıldıktan sonra size randevu alırken sisteme girmiş olduğunuz mail ya da cep telefonunuza sonuç bilgisi iletilir. İkamet izni yani oturma izni başvurunuz olumlu değerlendirilse ikamet izni kimliğiniz randevunuzu alırken sisteme girmiş olduğunuz adresinize PTT yolu ile gönderilir. Evde bulunmamanız halinde ikamet izni kimliğiniz PTT müdürlüğüne geri gönderilir ve beklemeye alınır.

Aile İkamet İzni kaç günde Çıkar?

Aile İkamet İzni kaç günde Çıkar?” üzerine 12 düşünce

Bir cevap yazın