Yabancı ülke vatandaşları ilkketikamet izni aldığı zaman yeniden ikamet izni ile Türkiye’de kalmak istiyor ise oturma izni başvuru süresinin bitimine 60 gün (2 ay) kala e ikamet üzerinden başvuru süresini uzatma ilkemini başlatabilir. Zamanında mazeretsiz yapılmayan ikamet izinleri uzatılamaz. Kişi tekrar uzatma oturma izni almak isterse ilk başvuru yaparak randevu alabilir; bu ikamet izninin veririp verilmeyeceği belli değildir. Geçerli bir sebebi olmadan oturma izni uzatması yapmayanlar kaçak sayılabilir.

İkamet izni başvuru ne zaman uzatılmalıdır?

İkamet izni başvuru ne zaman uzatılmalıdır?

Türkiye’de ikamet izni ile kalanların oturma izni başvurusunu 60 günden düştüğü andna itibaren yapmaları mümkündür. Göç İdaresi web sitesi üzerinden online başvurular yapılabilmektedir. Oturma izni ilk başvuru ve uzatma işlemleri sadece Göç İdaresi Web Sitesi üzerinden yapılır. https://e-ikamet.goc.gov.tr/ bu web sitesi dışında yapılan uzatma veya ilk başvurular geçersizdir. İkamet izni başvurunuz için ayrıca sizlere mesaj ile bildirim gelmeketdir. Başvuru anında verilen telefon numarasına mesaj gönderilmektedir.

Oturma İzni Başvurusu Uzatma Zamanı?

Oturma İzni ilk başvuru ve uzatma başvuruları Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Web Sitesi üzerinden yapılmaktadır. İlk başvuru vize süresi bitmeden; uzatma başvurusu ise kimliğin bitimine 59 gün kala yapılmaya başlanmalıdır. 

Oturma izni uzatma başvurusu ne zaman yapılmalıdır?

Bir cevap yazın