Estonya vizesi kaç TL? Estonya Türklere vize istiyor mu? Estonya vizesi nereden alınır? Estonya vizesi almak kolay mı? Estonya’ya gitmek isteyen veya bir çalışma davetiyesi alanların izleyeceği yolar aşağıdaki gibi olacaktır. Estonya vizeleri hakkında bilgi almakiçin konsolosluklardan bilgi alabilirsiniz. Türk vatandaşları direnk Estonya’ya gidemezler. Vize ile gidilebilmektedir. Bir çalışma izni davetiyesi ile Estonya’ya giderek çalışma izni alabilirsiniz. Çalışma izni olanlar zaten Estonya’da oturma iznine sahiptir.

Estonya Vize Şartları Nelerdir?

Türk Vatandaşları Estonya Vizesine nasıl ve nereye başvuru yapabilir? Başvurabileceğiniz yerler: VFS Global ( 13 şehrinde bulunuyor). Daha fazla bilgi için: VFS Global web sayfasına ziyaret edebilirsiniz. VFS hizmet ücreti 16 EUR;Ankara Estonya Büyükelçiliği. C tipi vizeye başvurmak için ilk önce internetten online olarak vize randevusunu almanız gerekmektedir. Lütfen her başvuru sahibi için ayrı bir randevu ayırılması gerektiğini unutmayın (küçük bir çocuk dahil). Sadece elektronik takvimde ismi yazanları kabul edilecektir.

Estonya Büyükelçiliği vize işlemleri

Ankara’daki Estonya Büyükelçiliğinde Schengen vizesine başvuru yapabilen kişiler; Ankara’daki Estonya Büyükelçiliğinde Schengen vizesine başvuru yapabilen kişiler:Türk vatandaşları; Eğer başvuru sahibi bir Türk vatandaşı değilse, Ankara’daki Estonya Büyükelçiliğinde Schengen vizesi için geçerli bir Türk oturma izin ile başvurabilir;Türkiye’de ikamet etmeyen kişiler ve ikamet ettiği ülkede Estonya temsilcisi bulunmayan.Vize işlemleriyle ilgilenen Estonya temsillerinin listesini burdan.  Eğer Türkiye’de yaşamıyorsunuz ve ikamet ettiğiniz ülkede Estonya’nın temsili yokmuş, vize işlemleriyle ilgili Estonya dış temsillerinin listesini burdan bulabilirsiniz.

Estonya Çalışma ve Oturma İzni Vize Şartları Nelerdir

Estonya’ya giriş kuralları hakkında ayrıntılı bilgi için, lütfen Estonya Polis ve Sınır Muhafız Kurulu’nun www.politsei.ee web sitesini ziyaret ediniz.

Başvuru sahibi vize başvurusunda bulunurken, aldığı riskin farkında olarak, ülkeye giriş yapmak için Estonya’ya girme hakkına sahip olduğunu ve mevcut koşullar altında Estonya’ya giriş kurallarını yerine getirmek zorunda olduğunu kabul etmiş sayılır. Başvuru sahibi, vizesi olmasına rağmen ülkeye giriş yapamaz ise, karşılaşabileceği her türlü maddi ve manevi zarardan şahsen sorumlu olacaktır.

Türkiye’de Estonya vizesi nereden alınır?

Bir cevap yazın