Bütün evrakların teslim edilmesinden itibaren 90 gün içinde uzatma kimliğiniz verdiğiniz adrese PTT Kargo ile gönderilmektedir. PTT kargı kimlik gelmeden önce sistemdeki verdiğiniz cep telefonunuza SMS ataaksizi bilgilendirir. Gerekli evrak kontrolleri yapıldıktan sonra size randevu alırken sisteme girmiş olduğunuz mail ya da cep telefonunuza sonuç bilgisi iletilir. İkamet izni yani oturma izni uzatma başvurunuz olumlu değerlendirilse ikamet izni kimliğiniz randevunuzu alırken sisteme girmiş olduğunuz adresinize PTT yolu ile gönderilir. Evde bulunmamanız halinde ikamet izni kimliğiniz PTT müdürlüğüne geri gönderilir ve beklemeye alınır.

İkamet izni uzatma kimliğim kaç ayda gelir?

İkamet izni kimliklerinin verdiğiniz adrese ulaşması 3 ay sürmeketdir. Bu sirenin gecikmesi galinde bağlı olduğunzu göç idaresine giderek bilgi alınız. Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne geri gönderilir ve size ulaşılamadığı için iptal edilir. Bu gibi bir durum ile karşılaşmamak için e-ikamet sisteminden randevunuzu oluştururken aktif olarak kullandığınız cep telefonu ve mail bilgilerinizi sisteme eklemeyi ihmal etmeyin.

Oturma İzni uzatma kimliği ne zaman gelir

İkamet izinlerinin çıkma süresi başvuruda bulunduğunuz Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün yoğunluğuna göre değişmektedir. Oturma izni almanızın kanuni süresi 90 gündür bu süre içerisinde ikamet izni cevabı size ulaşmadıysa başvurunuzun olduğu Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne direk giderek ikamet izniniz ile alakalı bilgi edine bilirsiniz. İkamet oturum kimliğim ne zaman gelecek?


İkamet izni başvuru kimliğim ne zaman sonuçlanır?

İkamet izni başvuruları, başvurunun işleme alınmasından itibaren en geç doksan gün içinde sonuçlandırılır. Doksan günlük süre, bilgi ve belgelerin tam olarak yetkili makama teslim edildiği tarihten başlar. Sürenin uzaması halinde yabancıya bilgi verilir.

Oturma İzni uzatma kimliği ne zaman gelir?

Bir cevap yazın