Yeni gelen yabancılar oturma izni alabilirler. Ülkeye giriş yapan yeni gelmiş bir yabancı oturma izni randevusu alabilirler. Yeni gelen yabancılara oturma izni almak için bir resim ve sağlık sigortası gerekmektedir. Yabancılar yeni Türkiye’ye geldi ise vize ihlali yapmadan oturma izni alabilirler. Oturma izni başvurusunu yeni gelen yabancılarda alabilmektedir. Yeni gelen yabancı ülke vatandaşları e ikamet sistemi üzerinden randevunu alabilir. Yeni gelen yabancı nasıl oturma izni alır? pasaport bilgileri ve bir adet foto ile iletişim bilgilerini kullanarak oturma izni formu doldurarak başvuru yapabilir. Yeni gelen yabancıların oturma izni işlemleri göç idaresi tarafından onaylanmaktadır. Yeni gelen yabancılara ikamet izni başvuru işlemleri

Yeni gelen yabancı ikamet izni başvurusu

Türkiye’ye yeni gelen bir yabancı ikamet izni başvurusu yapabilmektedir. Yabancıların ikamet izni kaç günce çıkmaktadır? Öncelikle oturma izni ikamet başvurusu randevu alınır. Randevu alındıktan bir süre sonra ikamet izni randevu tarihi belirlenir. Türkiye’de şu sıralar ikamet izni başvurusu yapma randevu alma ve ikamet kimliği onaylandığı zaman ptt kargo ile gönderme dahil 30 gün içinde kimlik elinize ulaşabilmektedir. Vize ihlali yaban yabancı ikamet izni alabilir mi? Çeşitli sebeplerle vize süresini ihlal etmiş veya oturma izni uzatma vakti geçmiş olanların oturma izni almaları zordur. İkamet izni almak için vize sürenizi geçirmeyin, ikamet izni uzatmak için e ikamet sistemi üzerinden uzatma başvurusu yapınız.

Yeni gelen yabancı oturma izni başvurusu

Yeni gelen yabancılara ikamet izni evrakları

  1. İnternet üzerinden alınmış ikamet izni randevu formu
  2. İkamet izni randevusu alırken yazılan adrese noterden kira kontratı yapılması
  3. İkamet izni başvurusu için geçerli yabancılara özel sağlık sigortası
  4. Son altı ay içinde çekilmiş 4 tane biometrik fotoğraf
  5. İkamet izni başvuru formu üzerinde yazan harçların vergi dairesine yatırıldığına dair makbuz
  6. Pasaport ve işlem gören sayfaların fotokopisi
  7. İkamet randevusu uzatma ise önceki kimlik kartının fotokopisi vesaire

Yeni Gelen Yabancılara Oturma İzni Fiyatları; Türkiye’ye yeni gelen Özbek, Türkmen, Gürcü, Kırgız ve AB vatandaşları ilk giriş vize harcı 1033 ₺, 80 $, 160 ₺ harç öder. Yabancılara özel sağlık sigortası 800 ₺ dir.

Yeni Gelen Yabancılara Oturma İzni Evrakları; Bütün evraklar aynıdır. Yalnız yeni gelen yabancıların oturma izni evraklarında tapu ve numaraj istenmektedir.

Yeni gelen yabancı oturma izni

Bir cevap yazın