Rusya’dan gelen vatandaşlar Türkiye’de nasıl oturma izni alabilir Ruslar için Türkiye’de oturma izni almanın şartları nelerdir hangi evrakları hazırlayıp ve nereye başvuru yapmaları gerekir bu konular hakkında size bilgiler vereceğiz. Türkiye’de Rus vatandaşlarına ikamet izni verilebilmesi için Rus vatandaşlarının vize sürelerini geçirmemiş olması gerekmektedir. Türkiye’de 90 gün vizesiz kalabilen Ruslar için ikamet izni alınabilmektedir. Ruslar ikamet izni almak için göç İdaresi web sitesi üzerinden ikamet izni randevu formu almaları gerekmektedir. Ruslar için oturma izni alınabilmesi için öncelikle e-ikamet.gov.tr adresinden bir başvuru formu doldurulmalı ve verilecek randevuda göç idaresine gidilmelidir.

Türkiye’de Ruslar için oturma izni

Türkiye’ye giriş yapan Rus vatandaşlarının Türkiye Cumhuriyeti’nde kalabilmesi için oturma izni almaları gerekmektedir vize süreleri bitmeden oturma izni alınması gerekir vize süresi dolanlar Türkiye cumhuriyeti’nde ikamet izni alamazlar.

Rusların Türkiye’de oturma izni alabilmeleri için internet siteleri üzerinden online e-kamet randevusu almaları gerekmektedir e-ikamet randevusunu alınabilmesi için 1 adet biyometrik fotoğraf pasaport bilgileri adres anne baba adı gibi kişisel bilgiler gerekmektedir. Süreçten sonra oturma izni almak için verdiğiniz iletişim numarasına bir randevu mesajı gelecektir bu randevu mesajının tarihinde ve gününde göç idaresine randevu için gitmeniz gerekmektedir.

Rusya federasyonu vatandaşlarına Türkiye’de ikamet izni

Ruslar için oturma izni belgeleri nelerdir

Rus vatandaşları oturma izni alabilmeleri için öncelikle bir başvuru formu doldurmalı ve randevu gününde göç idaresine gitmelidir göç idaresine giderken ikamet izni formunun üzerinde yazan haçlıların yatırılması yabancılar için özel sağlık sigortası hazırlanması ve ev sahibi ile birlikte noterden kira kontratı yapılması gerekmektedir

  • oturma izni başvuru formu
  • oturma izni almak için yabancılar için sağlık sigortası
  • oturma izni formunun üzerinde yazan harçların yatırılması
  • 4 adet biyometrik fotoğraf
  • ev sahibiyle noter onaylı kira kontratı
  • pasaport fotokopisi

Rus vatandaşına oturma izni fiyatları ne kadardır?

Ruslar için sağlık sigortası 1000 ile 1500 TL arasında değişmektedir. Rus Vatandaşlarına ödenecek harç miktarı 300 ile 600 TL arasındadır. Noter onaylı kira kontratı yapılabilmesi için kiralanacak evin durumuna göre 800 ile 2000 TL arasında noter masrafı çıkabilir. 4 adet fotoğraf çektirmenin maliyeti 70 ile 100 TL arasındadır. Rusya’ya vatandaşı için oturma izni

Rusya federasyonu vatandaşlarına Türkiye’de ikamet izni

Bir cevap yazın