Yatılı Bakıcı Fiyatları

Türkiye’de yatılı babancı çalıştırma için fiyat araştırması sıklıkla yapılmaktadır. Eğer türkiye’de Türkçe konuşan bir yatılı bakıcı ile çalışmak isterseniz güncel yatılı bakıcı fiyatları şu şekilde olabilir; Türkmen yatılı bakıcı tutarları 13.000 ₺ – 16.000 ₺ arası, Özbek yatılı bakıcı ücretleri 13.500 ₺ – 16.000 ₺ arası, Kırgız yatılı bakıcı tutarları 13.500 ₺ – 16.500 ₺, Yabancı Dil Bilen Endonezyalı yatılı bakıcı tutarları 900 $ ile 1.100 $ arasında, İngilizce bilen Nepalli yatılı bakıcı maaşları 900 $ ile 1.200$ arası ve Filipinli yatılı çocuk bakıcı fiyatları ile 1.200 $ ile 1.500 $ arasında değişebilir. Evde yatılı bakıcı çalıştırmak ve bu bakıcıların çalışma iznini yapmak ve sigoortasını ödemek size ait olacaktır.

Yabancı Yatılı Bakıcı Ücretleri Nedir?

Ülkemizde Türk vatandaşları yatılı olarak çalışmayı reddetmeketdir. Yani yatılı bakıcı ve hizmetçi veya yardımcı arayanlar için yabancı eleman temini yoları açıktır. Ev hizmetlerinde Türkçe konuşabilen Özbek, Türkmen, Azeri, İran vb vatandaşları en az 13.500 ₺ den başlayan maaşlarla işe başlamak istemektedir. Bu vatandaşların yapacağı işe göre maaşları 17.000 ₺ ye kadar yükselebilmektedir. Yatılı bakıcı fiyatları yüksek gibi görünsede esasen Türkiye şartlarında normaldir. Neticede ülkemize gelen yabancı çalışmak için geldi ise evde yatılı kalmakta ve haftada bir gün izin kullanmaktadır. Bazılarının çalışma şartları oldukça zordur. Bu sebeple yabancı yatılı bakıcı olarak çalıacak kişilerin anlaşma ile çalışması ve neişi yapacağı baştan belirlenmelidir.

İngilizce Bilen Yatılı Personel Fiyatları

Türkçe konuşamayan yani ana dili gibi İngilizce konuşan personeller daha çok bebek ve çocuk bakıcılığı için hizmetvermektedirler. Evinizde ingilizce bilen çocuk ve bebek bakıcı almak için ortalama ödeyeceğiniz tutarlar şu şekilder; Endonezya vatandaşları evden yatılı çocuk bakıcılığı için 900 $ ile 1.100 $ arasında çalışamkatdır. Nepalli çocuk ve bebek bakıcıları ise yatılı olarak çalışırsa talep edeceği ortalama fiyat 900 $ ile 1.200 $ arasında değişiklik göstermektedir. İngilizce bilen dadı olarak çalışacak en çok bilinen ve tercih edilen ise Filipinli bakıcı ve Filipinli dadılardır. Filipinli daı fiyatları en az 1.000 $ ile 1.500 $ arasındadır. Filipinli dadı yani çocuk ve bebek bakıcıları çok disiplinli ve işini daha iyi yaptıkları için bu fiyatı talep ettikleri bilinmektedir. Yabancı Yatılı Bakıcı Fiyatları, Yatılı Çocuk Bakıcı Fiyatları, Yatılı Bebek Bakıcı Fiyatları, Yatılı Yaşlı Bakıcı Fiyatları, Yatılı Dadı Fiyatları, Yatılı Temizlikçi Fiyatları, Yatılı Yardımcı Fiyatları…

Yabancı Yatılı Bakıcı Ücretleri Nedir? Bakıcı Fiyatı

Yabancı Yatılı Bakıcı Nasıl Seçilir?

Yabancı personel almak evde yabancı yatılı bakıcı çalıştırmak için resmi olarak hizmet veren firmalar ile çalışın. Özel istihdam bürosu olarak belgesi olan firmalardan eleman temin etmeniz sizin için yararlı olacaktır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın