Bulgar vatandaşlığı için nereye başvurulur?, Bulgaristan vatandaşlığını kimler alabilir?, Bulgaristan’dan nasıl vatandaşlık alınır?, Bulgaristan’dan doğum belgesi nasıl alınır?, Bulgaristan Adalet Bakanlığı vatandaşlık sorgulama, Bulgaristan vatandaşlık sorgulama, Bulgaristan vatandaşlık başvurusu, Babam Bulgaristan vatandaşı ben Nasıl olurum, Bulgaristan vatandaşlık mülakatında sorulan Sorular, Eski göçmenlere Bulgaristan Vatandaşlığı, Bulgaristan çifte Vatandaşlık, Bulgaristan Çifte vatandaşlık 2021,

Bulgar Vatandaşlarına Soy İle Türk Vatandaşlığı Kazanma

Soy bağı ile kazanılan vatandaşlık, çocuğun doğumu anında soy bağı ile bağlı bulunduğu Türk vatandaşı ana veya babanın vatandaşlığını kazanmasını ifade eder. Çocuğun Türk vatandaşlığını soy bağı yolu ile kazanmasında çocuğun doğumu anında ana veya babadan yalnız birinin Türk vatandaşı olması yeterlidir. Ana ve babadan birinin yabancı bir devlet vatandaşı olması ya da çocuğun Türkiye dışında bir ülkede doğmuş olması Türk vatandaşlığının kazanılmasına engel değildir.

Bulgaristan vatandaşına Türk vatandaşlığı başvurusu

Bulgarlara Türk Vatandaşlığı Nasıl Velirir?

Bulgaristan vatandaşlarının Türk Vatandaşlığı başvurusu yapabilmeleri için bazı ön şartlar bulunmaktadır. Bulgar vatandaşlarının Türk Vatandaşlığına başvuru yapabilmesi için en az 5 yıllık bir çalışma izni (SGK lı olarak 5 yıl çalışmış olması) veya Türk vatandaşı ile en az 3 yıl boyunca Türk vatandaşı ile evli olması durumunda Türk Vatandaşlığına başvuru hakkı doğar. Bu süreleri dolduran Bulgaristanlılar bulunduğu ilçelerde nüfus müdürlüklerine giderek başvuru için bilgi alabilir ve başvuru yapabilirler. Bunun dışında 250.000 $ lık bir ev alınırsa bu şekilde de direkt vatandaş olma durumları vardır.

Bulgaristanlılar İçin Evlilik Yolu İle Türk Vatandaşlığı Kazanma

Bulgar vatandaşına ait sabıka kaydı – Türkçe tercüme ve Apostil, Bulgar vatandaşına ait doğum belgesi – Türkçe tercüme ve Apostil, Bulgar vatandaşına ait kimlik kartı (Liçna karta) Türkçe tercüme, Aile cüzdanı, Eşlerden 2 şer adet vesikalık fotoğraf, Eşler birlikte şahsen müracaat edecekler, Vatandaşlık hizmet bedeli 115 ₺

Türkiye’de doğan ve aşağıdaki sebeplerden dolayı başka ülke vatandaşlığını kazanamayan çocuklar doğumlarından itibaren Türk vatandaşlığını kazanırlar. Bu sebepler, çocuğun ana ve babasının belli olmaması, vatansız olması ve milli kanunları gereğince vatandaşlık kazanamamasıdır. Türkiye’de bulunmuş çocuk, aksi ispat edilmedikçe Türkiye’de doğmuş sayılır. Yaşının küçüklüğü nedeniyle kendisini ifade edemeyen bulunmuş çocuklar yetkililerce bulundukları yerin nüfus kütüklerine tescil edilir.

Bulgaristan vatandaşına Türk vatandaşlığı başvurusu

Bir cevap yazın