Yabancı kimlikler bazen 7 gün içinde gelmektedir. İkamet evraklarını Göç idaresine teslim eden yabancıların oturma izni kimliği 7 gün ile 21 gün arasında gelebilir. Oturma İzni kimliği 30 gün içinde gelemeyen yabancı kimliğini e ikamet gov tr adresinden giriş yaparak süreci takip edebilir.

İkamet izni başvuruları, başvurunun işleme alınmasından itibaren en geç doksan gün içinde sonuçlandırılır. Doksan günlük süre, bilgi ve belgelerin tam olarak yetkili makama teslim edildiği tarihten başlar. Sürenin uzaması halinde yabancıya bilgi verilir.

Oturma izni kimliği yabancı kimliği kanuni sürede elinize ulaşmadı ise Aksaray Göç idaresine başvuru yapınız. İstanbul dışında oturma izni kimliği gelemeyen yabancılar ise yabancı kimliğinin durumunu sormak için il göç idarelerine müracaat ederek bizzat öğrenirler.

yabancı kimlik ne zaman gelir? Yabancılar için ikamet kimliği ortalama 30 gün 1 ay içinde verdiğiniz adrese PTT kargo ile gönderilir.

Yabancı Kimliğim Gelmedi?

Oturma izni başvuru randevu sonrası kanuni sürede 30 veya 90 günde size ulaşmadı ise 157 yi arayarak bilgi alınız veya ikamet izni müracaatı yaptığınız il göç idarelerine pasaport ile giderek bilgi alınız. Bir başkası yabancı ikamet kartınızın gelip gelmediğini, hangi durumda olduğunu sorgulayamaz.

Yabancı Oturma izni kimliğinizin onaylanıp onaylanmadığını veya kimlik onaylandı ise nerede olduğunu bizzat kendiniz giderek öğrenebilirsiniz.

Yabancı Kimlik ne zaman gelir?

Bir cevap yazın