Rus Vatandaşı Türkiye’de Oturma İzni

Rusya’nın vatandaşları Türkiye’de hukuki ve kanuni bir engel olmadığı takdirde istediği kadar oturma izni alarak kalabilirler. Rus vatandaşlarının vize ücretide 30 – 40 $ civarındadır. Bu kadar bir vergi ödeyerek ülkemizde kalmaları mümkün olabilmektedir. Türkiye’de kalmak isteyen Rus vatandaşları istediği kadar ikamet izni alarak burada kalabilirler. Rusya vatandaşlarına ikamet / oturma izni alınmaktadır. Bizi arayarak oturma izni yeni başvuru veya uzatma yapabilirsiniz. Ruslara Türkiye’de oturum başvurusu ; Türkiye’de kısa süreli kalmaya karar veren Rus pasaportlu kişiler Türkiye’de kısa süreli (1 yıl) oturma izni başvurusu yaparak kalabilirler. Ruslara Oturma izni başvurusu için birinci kural vize süresi dolmadan Göç İdaresi Web sitesie ikamet üzerinden online randevu almış olmak gerekmektedir. Bilgi için ALO 157

Rus Vatandaşları Oturma İzni Harç Fiyatları

Oturma izni başvuru fiyatları için Sağlık sigortası 1100 ₺ ile 4600 ₺ arası (yaşa göre değişmeketdir) Vergi dairesine harç yarıma ücreti 160 ₺ kart aidası ve 250 ₺ ile 550 ₺ arasında harç ödemesi, geçerli bir kira kontratı noter onaylı ev sahibi ile noter huzurunda yapılır. 1500 ₺ ile 2500 ₺ arası.

Rusların oturma izni evrakları

rusyalılara türkiyede ikamet izni alma
  • 4 fotoğraf
  • İkamet başvuru belgesi
  • kira kontratı noterden veya taahhütname
  • pasaport aslı ve fotokopisi
  • Sağlık sigortası
  • Vergi dairesine yatırılacak harç makbuzu

Ruslar ikamet izni için randevuyu nasıl alırlar?

Rusça, İngilizce ve Türkçe versiyonları olan GÖÇ İDARESİ RANDEVU ALMA linkine girerek oturum için randevu alabilirsiniz. Turizm amaçlı veya Rusya vatandaşlarına aile oturma izni başvurusu bu site üzerinden yapılmaktadır. Online randevu almak için yapmanız gereken https://e-ikamet.goc.gov.tr/ adlı web siteye girmek, 1 adet biometrik fotogtaf hazırlama, yabancılara özel sağlık sigortası poliçe numarası ve kişisel bilgileriniz ile randevu alabilirsiniz.

Ruslar Türkiye’de vizesiz kaç gün kalabilir?

Rusya Federasyonu vatandaşları Türkiye’de 90 gün vizeden muaftır. 3 ay boyunca vizesiz turizm amaçlı veya farklı tatil yörelerinde kalabilirler. 90 günlük vize ihlali yapan Rusya vatandaşları ceza ödemek zorundadır.

RUSYA VATANDAŞLARINA İKAMET İZNİ BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN +90 534 717 34 80 ARAYABİLİRSİNİZ.

Bunları da sevebilirsiniz

Rus Vatandaşı Türkiye’de Oturma İzni” için 4 yorum

Bir cevap yazın