Silivri yabancıları geri gönderme merkezi Silivri Selimpaşa’da bulunmaktadır. İstanbul’un çeşitli ilçelerinden toplanan kaçak yabancılar için belirlenen geri gönderme merkezidir. Oturma izni olmayan veya Türkiye’ye kaçak yolalrla girmiş kayıtlı olmayan yabancılar çeşitli kimlik kontrolleri sırasında toplanmaktadır. Toplanan yabancıların bir kısmı Selimpaşa Silivri yabancı geri gönderme merkezine götürülür. Burada tutulan yabancıların bir kısmı geri gönderilir. İkamet izni başvurusu yapmış ve göç idaresinde sonucunu bekleyenler ise bırakılmaktadır.

Silivri Geri Gönderme Merkezi Telefonları

Silivri Selimpaşa yabancıları geri gönderme merkezi telefonu için 157 yi arayabilirsiniz. Bu telefon numarasını arayarak geri gönderme merkezi ve yakınınız hakkında bilgi alabilirsiniz. 157 telefon numarası Yabancı İletişim Merkezi olarak bilinir.

Silivri Selimpaşa yabancılar geri gönderme merkezi
Silivri yabancılar geri gönderme merkezi

Selimpaşa Yabancıları Geri Gönderme Merkezi Nerede

Selimpaşa geri gönderme merkezi Silivri’dedir. İstanbul Avrupa yakasından toplanan kaçak yabancıları Selimpaşa geri gönderme merkezine götürmektedirler. Selimpaşa geri gönderme merkezinde tutulan yabancılaırn bir kısmı ülkelerine geri gönderilmmektedir. Çeşitli sebepler ile ikamet izni değerlendirme aşamasında olanlar kontrol yapılarak bırakılabilmektedirler. Bazı yabancıların yakınları ise Avukat tutarak yabancı yakını için hukuksal mücadele başlatılabilir.

Silivri yabancılar geri gönderme merkezi

Silivri yabancılar geri gönderme merkezi” üzerine 4 düşünce

Bir cevap yazın