Türkmenlerin ikamet izni fiyatı

Türkmen pasaportu ile ne kadar süre ikamet izni alınabilir. İkamet izni alma koşulları nedir. Türkmenistanlnın Türkiye’de ikamet izni başvuru üvreleri nekdardır. Ülkemizde yaşamak isteyen Türkmenistan vatandaşı 1 yıllık ikamet izni ile oturum alabilir. Oturma izni almak isteyen Türkmenistan vatandaşları Türkiye’de vizesi bitmeden başvuru yapar.  Türkmenistan vatandaşlarına Türkiye’de ikamet alma oturma izni başvurusu yapılır. Oturma izni başvurusu yapanlar sağlık sigortası harç ve kira kontratı yapmak zorundadır.

Türkmen pasaportu ile ikamet izni fiyatı

Türkmenistanlılara oturma izni alma fiyatları 2.800 ₺
Türkmenistanlılara oturma izni uzatma fiyatları 2.000 ₺

Oturma izni başvuru formu, Pasaport veya yerine geçen belgenin aslı ve fotokopisi, Dört adet vesikalık fotoğraf, Kalacağı sürede yeterli ve düzenli maddi imkana sahip olduğuna dair beyan (Başvuru formunda beyan edilir.

Türkmenistan Türkiye Oturma İzni Başvuruları

Türkmenistan’lılara Türkiye’de Oturma İzni, Türkiye’de kalmak isteyen yabancılara vize süreleri bitmeden oturma izni alma ve uzun süreli kalma imkanları mevcuttur. Türkiye yabancılar için kısa süreli oturma izni başvurularını kabul etmektedir. Vize oturma izni başvurusu yapmak için e-ikamet.gov.tr adresinde oturma izni başvurusu online yapmış olmanız gerekmektedir.Türkmenistanlılar Türkiye’de Oturma izni alma, oturma izni uzatma ve çalışma izni başvuruları

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın