Almanya Vatandaşına Türkiye’de Oturum İzni; Türkiye’de kalmak isteyen Almanya vatandaşlarının ikamet izni alabilmesi için vize süresi bitmeden önce randevu alması gereklidir. Almanya vatandaşına ikamet izni – oturum bavuru randevusu internet üzerinden alınmaktadır. Almanların oturma izni işlemleri Almanya vatandaşlarına ikamet izni alma; Almanya vatandaşları Türkiye’ de ikamet vize muafiyet sürelerinden daha uzun süre kalmak istediklerinde ikamet izni diğer bir adı ile oturma iznine başvuru yapmaları gerekmektedir. İkamet izni almak Almanya vatandaşlarına Türkiye’ de vize muafiyet sürelerinden daha uzun süre kalmalarına olanak sağlamaktadır. İkamet izni başvurusu yapacağınız zaman vize muafiyet süresi dolmadan başvuru yapmanız gerekiyor. Almanya vatandaşlarının vize muafiyet süreleri Türkiye de 90 gündür bu süre dolmadan ikamet izni yani diğer bir adı ile oturma iznine başvuru yapmamanız halinde Türkiye de kaçak duruma düşersiniz ve ülkeyi terk etmek zorunda kalırsınız. Almanya vatandaşları nasıl ikamet iznine başvuru yapar; ikamet izni yani oturma izni başvuruları İç İşleri Bakanlığına bağlı olan Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne yapılır. 

Almanlara oturma izni alma

İkamet izni başvurularını göç idaresi müdürlüğü direk olarak almamaktadır. İkamet izni randevuları göç idaresi genel müdürlüğünün internet sitesinden online olarak yapılmaktadır. İkamet izni randevunuzu göç idaresi genel müdürlüğü internet sitesinden alacağınız zaman bilgilerinizi doğru bir şekilde girmeye özen gösterin. Eksik ya da yanlış bilgi girilmesi durumunda ikamet izni yani oturma izni başvurunuz ret edilebilir. Alman vatandaşına oturma izni almak. İkamet izni başvurusu yapacağınız zaman fotoğraf yükleme bölümünde biyometrik foto kullanmanız gerekmektedir. Biyometrik fotoğraf haricindeki fotoğrafları sistem kabul etmemektedir.

almanyalının oturum izni

Almanyalılara oturum izni alma; İkamet izni randevusu almak bilgi gerektiren bir işlemdir. Bundan dolayı ikamet izni randevu alma işlemini daha önceden hiç randevu oluşturmadıysanız bilen bir kişi ya da kuruluştan yardım alarak yapın. Yanlış yapılan bir işlem ikamet izni başvurunuzun ret edilmesine sebep olabilir. Almanya vatandaşları ikamet izni almak istediklerinde sağlıklı bir şekilde randevu oluşturduktan sonra yapmaları gereken işlem kendilerine randevu gününün atanmasını beklemektir. Almanyalılara ikamet izni Göç idaresi müdürlüğünün internet sitesinden başvuru yapıldığı zaman mail ya da cep telefonu ile kayıt açılabilmektedir. Randevunuzu mail yolu oluşturduysanız randevu gününüz size mail ile bildirilir. Eğer cep telefonu ile kayıt oluşturduysanız randevu gününüz kısa mesaj yolu iletilir.

Almanya vatandaşının oturum izni işlemleri

Almaya vatandaşı ikamet izni alma işleminde randevu gününüz belli olduktan sonra yapacağınız işlem ikamet izni almak için göç idaresi müdürlüğünün istemiş olduğu evrakları hazırlamaktır. İkamet izni alma işleminde hazırlanacak olan evraklar başvuru türüne göre değişiklik göstermektedir. Her ikamet türünün farklı evrakı bulunmaktadır. Almanya vatandaşına oturma izni randevu alma. Almanya vatandaşları ikamet iznine başvuru yapacakları zaman başvuruda bulunmak istedikleri ikamet türüne göre detaylı bilgi almak için bizi arayabilirler. İkamet izni başvurusunda istenen evrakları eksiksiz ve düzgün bir şekilde hazırladıktan sonra yapılacak işlem size belirtilen randevu gününde randevunuzun olduğu göç idaresi müdürlüğüne teslim etmektir. İkamet izni randevunuza gideceğiniz zaman size verilen randevu tarihine dikkat etmeniz gerekmektedir. İkamet izni randevunuza bir gün geç veya bir gün erken girme imkanınız bulunmaz. Size belirtilen sürede orada ikamet izni almak için istenen evraklarla hazır bulunmalısınız.

Almanyalılara Türkiye’de oturma izni alabilir mi? Evet Alabilir. Almanya vatandaşlarına ikamet izni alınacağı zaman randevu gününüzde dosyanızı teslim etmeniz durumunda göç idaresi müdürlüğü tarafından dosyanız işleme alınır. İncelemeler yapıldıktan sonrada ikamet izninizle alakalı size bildirim yapılır. Almanya İkamet izni başvuruları iç işleri bakanlığına bağlı olan göç idaresi tarafından sonuçlanmaktadır. İkamet izni alıp alamayacağınız ile alakalı kararı göç idaresi müdürlüğü vermektedir. İkamet izni başvurunuz olumlu sonuçlanması durumunda ikamet izni kimliğiniz randevu oluştururken sisteme girmiş olduğunuz adresinize posta ile gönderilir.

Almanya vatandaşına ikamet izni nasıl alınır?

Göç idaresi genel müdürlüğünün internet sitesine girdiğiniz zaman orada bulunan başvuru sonucumu görmek istiyorum sekmesine tıkladığınızda size randevu dosyanızın üzerinde bulunan bilgileri sormaktadır. Bunları eksiksiz yapmanız durumunda başvurunuzu sürekli kontrol edebilirsiniz. Almaya vatandaşları ikamet izni almak istediğiniz zaman sağlıklı bir şekilde işlem yaptırmak sorunsuz bir şekilde ikamet izni almak istediğinde bizi arayarak işlemlerini yaptırabilirler. Almanya ikamet izni alma konusunda sizlere randevu alma, ikamet izni belgelerini hazırlama, yabancı danışmanlık gibi birçok alanda hizmet vermekteyiz. Alanında uzman ekip arkadaşlarımızla sizlere hizmet sunuyoruz.

Almanya vatandaşına ikamet izni

Bir cevap yazın