Türkmenistan’da deport nasıl kaldırılır?


Türkiye’de vize ihlalinden deport olan veya çıkarken ceza parasını ödemeden deport olan Türkmenistan vatandaşı Çalışma izni yaptırarak Türkiye’ye tekrar girebilir. Türkiye’de çalışma izni yapan Türkmenistan vatandaşının çalışma izni onaylanırsa deportu kalkar. Türkiye’ye gelen bir yabancı oturma izni aldığı zaman bir iş yerinde veya evde çalışma izni alabilir. Çalışma izni almak için ikamet izni süresinin altı aydan az olmaması önemlidir. Çalışma izni almak ve çalışma izni başvuru yapmak için bazı kriterler vardır. Yabancı ülke vatandaşı Türkiye’de ikamet ediyor ise nasıl çalışma izni alır? Yabancı kendi ülkesinde ise nasıl çalışma izni alır? bu ve benzer sorulara cevap vereceğiz. Türkiye’ye gelerek turizm amaçlı bir ikamet izni almış olan kişiler bir iş yerinde (kadın ise) ev hizmetlerinde de çalışma izni alabilir. Öncelikle Ev hizmetlerinde çalışacak bir yabancının çalışabilme şartı şudur? Çalışacağı evde bebek, çocuk, yaşlı veya hasta olması önemli bir kuraldır. Eğer bu şartlar uygunsa yabancı çalışma iznine başvurabilir.

Türkmenistan vatandaşına çalışma izni ile deport kaldırma

Ev hizmetleri adı altında çalışacak yabancı ülke vatandaşında aranan kriter şudur; Oturma izni kartının olması, kişi bir sığınma başvurusu yaptı ise sığınma yani mülteci başvuru kimliğinin olması şarttır. Bir evde çalışacak yabancı kadınların “ev hizmetleri” adı altında çalışabilmesi için o evde A- Çocuk, B- Yaşlı, C- Hasta birinin olması gerekmektedir. Ev hizmetleri için çalışma izni alabilmenin şartı saydığımız kriterlerin uygunluğudur. 

Türkiye’de bir iş bularak gerçekten bir çalışma izni başvurusu yapılırsa Çalışma İzni onay alındığında Türkmenistan vatandaşı için deport kalkar. Türkiye’ye girerek ceza parasını öder ve çalışmaya başlar. 
Türkmenistan deport kaldırma, Türkmenistan Türkiye deport kaldırma, Türkmenistanlının deportu nasıl kalkar?, Türkmenistan vatandaşı deport oldu, Türkmenistan vatandaşlarına deport kaldırma, Türkmenistan uyruklulara deport kaldırma, Türkmenistanlının deport işlemleri

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın