Türkiye’de yaşayanlar hangi şartlarda Alman vatandaşı olabilirler. Alman Vatandaşı olmak için hangi kriterler önemlidir. Türk vatandaşlı olarak Alman vatandaşı nasıl olabilirim? Türkiye’de yaşayanların Alam vatandaşlığı için en çok merak ettiği konular; Türkiye’de alman vatandaşı olmak, Evlenerek Alman vatandaşı olmak, Almanya vatandaşlık şartları 2022, türkiye’de yaşayan alman vatandaşlarının hakları, Alman vatandaşı ile evlenip Almanya’ya gitmek, Türkiye’de yaşayanlar için Alman vatandaşlığı, Almanya çifte vatandaşlık şartları, Almanya Doğumlular için Vize vatandaşlık. Türkiye’de yaşayıp Alman vatandaşı olmak için neler yapılır?

Türkiye’de yaşayanlar en kolay için Alman vatandaşlığı alma

Evlilik yaparak Alman vatandaşlığıalınabilmektedir. Alman vatandaşlarıile evlilik yaparsanız kolay bir şekilde vatandaşlık alınabilmektedir. Almanya’da uzun süre yaşayan Türk vatandaşları ile evlilik yapılırsa Almanya’da uzun süre oturma izni kimliğide alınabilmektedir. Alman vatandaşı olmak için detaylı bilgi alacağınız yer Türkiye’de ki Alman konsolosluğu veya web sitesi üzerinden güncel bilgi elde etmek gerekir.

Türkiye’de yaşayanlar Nasıl Alman Vatandaşı Olabilir?

Türkiye’de yaşıyorum Alman vatandaşı olmak istiyorum

Almanya’da vatandaşlık alma, Prensip olarak vatandaşlığa alma duurmları için Almanya’da daimi ikametgahı şartı aranır. Yurt dışından vatandaşlığa geçiş, Federal İdare Dairesi’nin takdirindedir. Yurtdışında ikamet etmenize rağmen Almanya’nın sizi bir istisna olarak vatandaşlığa almasının avantajlı olup olmadığını kontrol eder. Vatandaşlığa geçme hakkı yoktur. Almanya’da yaşamayan kişiler için vatandaşlığa kabul şartları zordur. Daha önce Alman vatandaşıysanız, vatandaşlığa kabulünüzde kamu yararı varsa, vatandaşlığa kabul edilirsiniz. Aynı şey reşit olmayan çocuklarınız için de geçerlidir. Kamu yararı değerlendirilirken, en azından aşağıdaki kriterler karşılanmalıdır:

  1. Alman Vatandaşlığı İçin Gelir Beyanı: Almanya’ya taşındıktan sonra bile devlet yardımı (sosyal yardım) olmadan geçiminizi sağlayabilmeniz gerekir. Bu aynı zamanda hastalığa, bakıma muhtaçlığa, mesleki engelliliğe veya iş göremezliğe ve yaşlılığa karşı yeterli korumayı da içerir. Evli iseniz, aile geliri veya aile varlıkları dikkate alınır.
  2. Alman Vatandaşlığı İçin Yeterli Almanca Konuşma ve Yazma: Bu, Almanca Sertifikası (Avrupa Ortak Dil Referans Çerçevesinin B1) sözlü ve yazılı dil sınavının gerekliliklerini karşılıyorsanız mevcuttur. Almancayı ana diliniz olarak bilmiyorsanız, bir dil sınavına girmeniz gerekecektir.
  3. Alman Vatandaşlığı İçin Almanya ile Bağlar : Dikkate alınabilecek bağlar, ancak Almanya ile birkaç açıdan yakın bağlarınız varsa mevcuttur.

Alman Vatandaşlığı Hakkında Bilgi İçin; https://tuerkei.diplo.de/tr-de

Türkiye’de yaşıyorum Alman vatandaşı olmak istiyorum

Türkiye’de yaşıyorum Alman vatandaşı olmak istiyorum” üzerine 2 düşünce

Bir cevap yazın