Suriyeliler için çalışma izni nasıl alınır? Kaç tane Suriyeli çalıştırabilirim?

Mülteci ve geçiçi koruma kapsamında bulunan Suriyeliler için çalışma izni yapılması kolaydır. Suriyeli vatandaşlara diğer yabancılar için aranan şartlar uygulanmaz. Süriye vatandaşına işyerinizde veya evde çalışma izni yapabilmeniz için e imza almanız gerekir. Süriye vatandaşına çalışma izni için 170 nolu telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

Suriye vatandaşına çalışma izni şartları

Ülkemizde savaş sebebi ile mülteci konumunda olan Süreyelilere çalışma izni yapılabilmektedir. Suriye vatandaşlarının çalışma izni başvurusu internet üzerinden yapılmaktadır. Suriyelilere mülteci sığınma veya geçici ikamet kimliği verildiği zaman Suriyeli vatandaşları iş yerinden çalışma izni ile çalıştımak mümkündür. Bir Suriyeli mültecinin çalışma için başvurusu için firma e imza sı ve bir kaç evrak gereklidir. Suriyeli yabancılara çalışma izni başvurusunun hızlı bir şekilde sınuçlanacağını bilmelisiniz. 

Suriyelilere çalışma izni başvurusu nasıl alınır?

Suriyeli vatandaşlara çalışma izni yapabilmek için geçiçi ikamet kimliğini almış olması gerekmektedir. İkinci bir kural ise Suriyeliler geçici kimliği aldığı ilin valiliği sınırlarında çalışma izni yaptırabilir. Çalışma izni için Yabanacı Çalışma İzni Otomasyon sitemie giriş yapılarak E – İMZA ile işlemler başlatılır. Suriyeli Çalışma izni başvurusu için kişinin kimliği, adres yerleşim yeri belgesi ve resmi gerekmektedir. 

Suriye vatandaşına çalışma izni başvuru için

  • Geçici koruma belgesi kimliği (ikinci altı aylık kimliği 99 ile başlayan kimlik numaralı kartı)
  • Suriyeli vatandaşının biometik resmi
  • Suriyelinin adres yerleşim belgesi
  • Cep Telefonu, Mail Adresi – Memleketteki adresi
  • Anne, Baba adı
  • İşyerinde çalışacak Suriyelilerin sayısı, Türk personel sayısının % 10 u kadar olabilir. 

Suriyeli işçi çalıştırma izni alma

suriyelilere çalışma izni şartları

Çalışma izni başvurusu için Çalışma İzni Başvuru Sistemine giriş yapınız. E imza kullanaraksisteme girdikten sonra istenen evrakları ekleyiniz. İşlem sınunda e- imza ile imzalayınız. Suriyeli çalışma izni için gerekli evraklar, Suriyeli çalışma izni, Suriyeli çalışma izni bşvurusu, Suriyeli çalışma izni nasıl alınır, Suriyeli çalışma izni başvuru, Suriyeli çalışma izni nerden alınır, Suriyeli çalışma izni almak, Suriyeli çalışma izni başvuru evrakları, Suriyeli çalışma izni 2021, Suriyeli çalışma izni için gerekli evraklar, Suriyeli çalışma izni başvuru nasıl yapılır.

Suriyelilere 2022 yılında da aynı şartlarda çalışma izni yapabilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın