Oturma İzni için banka hesabı gerekiyor mu?

Bazı durumlarda ikamet izni için banka hesabı isteyebilirler. Her ikamet izni alandan banka hesabı istenmeyebilir ama bazı durumlarda memur banka hesabı ve dökümünü isteyebilirler. İkamet izni başvurusu için banka hesabı istenip istenmediği randevuya gittiğiniz zaman belli olmaktadır.

İkamet izni almak için bankada ne kadar param olması gerekir?

İkamet izni için bankadan hesap açmak gerekiyor mu?

Kısa dönem ve öğrenci ikamet izinlerinde idarece bilgi ve belge talep edilmedikçe yabancının beyanı yeterlidir. Aile ikamet izninde destekleyicinin, toplam miktarı asgari ücretten az olmamak üzere ailedeki fert başına asgari ücretin üçte birinden az olmayan gelirinin olması şarttır. 

Uzun dönem ikamet için banka hesabında kaç para gerekiyor? Uzun dönem ikamet izninde ise yeterli ve düzenli bir gelirinizin olması gerekmektedir. Yabancı ülke vayandaşları Türkiye’de banka hesab açmak için oturma izni almaları gereklidir. 99 ile başlayan kimliğe sahip olanlar banka hesabı açabilir.

İkamet izni banka hesabı açma

Yeterli ve düzenli bir gelirin tespitinde ise aylık asgari ücret tutarında gelirinizin olması kabul edilebileceği gibi, gelir getiren bir taşınmazınızın bulunması, banka hesabınızda ülkemizde geçiminizi sağlamaya yeteceğine kanaat sağlayan paranızın bulunması gibi durumlar da kabul edilebilmektedir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın