Turizm amaçlı Türkiye’de oturma izni ile kalacak olan Özbek pasaporu hamilleri ikamet izni başvurusu yapmak zorundadır. Aksi takdirde vize muafiyet süresinde çıkış yapmasa vize ihlali yapar. Özbekistan vatandaşlarının Oturma izni başvurusu yapmak için https://e-ikamet.goc.gov.tr/ sistemi üzerinden randevu almaları gerekmektedir. Randevu aldıktan sonra randevu tarihinde randevu aldığı göç idaresine gitmelidir.

Özbekistan oturma izni; Oturma iznini kendiniz alıyorsanız turizm amaçlı veya farklı kategorilerde ona göre seçme yağmanız gerekmektedir. Türkiye’de ikamet izni alma çeşitlerini başvuracağınız duruma göre farklılık göstermektedir. Turizm amaçlı oturma izni, Aile oturma izni, Öğrenci oturma izni, kısa dönem ikamet izni, uzun dönem ikamet izni olarak değişmektedir. Turizm amaçlı yapılan oturma izni de kısa dönem bir yıllık oturma izni anlamına gelmektedir. Oturma izni başvuru işlemleri için size her türlü hizmeti vermekteyiz. Oturma izni ve çalışma izni başvurularınız için bizim firma ile çalışabilirsiniz. 

Özbekistan Türkiye İkamet İzni Fiyatları

  • Oturma İzni Başvuru Belgesi Sigorta ile: 250 ₺
  • Pasaport ve Fotokopisi: 4 ₺
  • 4 Resim: 30 ₺
  • Vergi dairesine veya bankaya ilk giriş vize harcı : 758 ₺
  • Oturma izni harcı fiyatı: 80 $
  • Kart aidatı: 125 ₺
  • Noter onaylı kira kontratı: 75 – 100 ₺

Fiyatlar tahimi olarak verilmiştir. Göç idaresine başvuru yaptığınız zaman randevu günü memurlar size ne kadar ücret yatıracağınzı randevu formuna yazacaklardır. İlk kez ikamet izni alanların önceden yatırmadan gitmeleri önerilir. Özbekistan vatandaşları uzatma başvrusunda 758 ₺ ödeme yapmazlar.

Özbekistan vatandaşlarına oturma izni başvurusu

Özbekistanlılara oturma izni başvurusu

Türkiye’de ikamet izni alma çeşitlerini başvuracağınız duruma göre farklılık göstermektedir. Turizm amaçlı oturma izni, Aile oturma izni, Öğrenci oturma izni, kısa dönem ikamet izni, uzun dönem ikamet izni olarak değişmektedir. Turizm amaçlı yapılan oturma izni de kısa dönem bir yıllık oturma izni anlamına gelmektedir. Oturma izni başvuru işlemleri için size her türlü hizmeti vermekteyiz. Oturma izni ve çalışma izni başvurularınız için bizim firma ile çalışabilirsiniz. 

Özbekistan vatandaşlarına oturma izni

Bir cevap yazın