Türkiye’de Özbekistanlılara çalışma izni yapılabilmektedir. Özbek vatandaşlarına özellikle ev hizmetlerinden yatıtılı bakıcı olarak çalışma izni yapılabilmesi için kişinin oturma izni kartının olması gerekmektedir. Özbek yatılı bakıcının çalışma izni başvurusu için Özbekistan vatandaşının adres yerleşim belgesi olması gerekmektedir. Oturma izni süresi varsa süre bitmeden çalışma izni başvurusu yapılabilmektedir.

Özbek yatılı bakıcıya çalışma izni yapma

Özbekistan vatandaşına çalışma izni nasıl yapılır? Çalışma izni yapılacak yabancının oturma izni olması ve pasaport süresnin en az 1 yıllık olması gerekmektedir. Nüfus müdürlüğünden adres yerleleşim belgesi aldıktan sonra bu kişiye çalışma izni başvurusu yapabilirsiniz. Çalışma izni başvrusu yabancı çalışma izni otomasyon üzerinden işveren kişinin e imza sı ile online olarak yapılmaktadır. Yabancıya çalışma izni yapacak kişinin Elektronik İmza alması gerekir. E İmza olmasa çalışma izni yapılamaz.

Özbekistan vatandaşının çalışma izni fiyatları

Özbekistanlılara çalışa izni harç ücretleri; 2021 yılı için Çalışma izni harç tutarı 1.017,80 ₺ ile eğerli kağıt bedeli ise 125,00 ₺ dir. Bu harç çalışma izni onaylanandan sonra yatırılmalıdır. Türkiye’de çalışmak isteyen yabancılar çalışmaya başlamadan önce çalışma izni almak zorundadır. Özbeklere Çalışma izni yapmak için; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından verilmektedir. İlgili Bakanlığa yapılacak çalışma izni başvuruları bir işyeri veya işletme üzerinden işveren tarafından yapılmaktadır. Resmi olarak bir yabancı ülke vatandaşını sigortalı olarak çalıştırmak için çalışma izni başvurusu yapmanız gerekmektedir. 

Özbekistan vatandaşının çalışma izni nasıl yapılır?
Özbekistan vatandaşına çalışma izni

Özbekistan Türkiye Çalışma İzni

Türkiye’de Özbek vatandaşları ev hizmetleri ve bir iş yerinden çalışma izni yaparak resmi olarak çalışabilir. Oturma izni olan yabancılara Türkiye’de resmi çalışma izni yapma hakkı verilmektedir. Yabancılara oturma izni başvuru Çalışma izni alarak kendinizi ve sağlığınızı da güven altına alınız. Özbekistan’da çalışma izni alabilmek için Özbek konsolosluğu ile irtibata geçilmelidir. Veya işveren ile diyalokta olmanız gerekli evrakları toplamanızda yararlı olur. Türkiye’de oturma izni başvurusu yaparak turizm amaçlı ikamet izni alan yabancılara resmi çalışma izin alınır.

Türkiye’de Özbekistanlılara Çalışma İzni Nasıl Yapılır?

Özbekistan vatandaşına ev veya iş yerinde çalışma izni yapılabilmesi için kişinin oturma izni olması ve pasaport süresnin yeterli olması ve yabancının adres yerleşim belgesi alması gereklidir. Özbeklere ev hizmetlerinde çalışma izni başvurusu, internet üzerinden online olarak yapılmaktadır. Çalışma izni yapmak için Çalışma Bakanlığı web sitesi üzerinden e-imza ile online başvuru yapılmaktadır.

Evde hizmetlerinde Özbekistanlı bakıcıya çalışma izni başvurusu için; 157 veya 170 nolu numarayı arayarak bilgi alabilirsiniz.

Özbekistan vatandaşının çalışma izni, Özbek bakıcıya çalışma izni, Özbek bakıcıya çalışma izni alma, Özbek bakıcı için çalışma izni koşulları, Özbek bakıcı çalışma izni fiyatları, Özbekistanlılara çalışma izni ücretleri, Özbekistan Türkiye Çalışma izni, Özbeklere nasıl çalışma izni yapılır?, Özbekistanlının çalışma izni koşulları, Özbekistan çalışma izni

Özbek bakıcı çalışma izni başvurusu

Özbek bakıcı çalışma izni başvurusu” üzerine 3 düşünce

Bir cevap yazın