Azerbaycan vatandaşı Türkiye’de ne kadar kalabilir?

Azerbaycan vatandaşları yeni anlaşmalar kapsamında Türkiye’de 180 günde 90 gün vizeden muaf bir şekilde kalabilir. Azerbaycan vatandaşı Türkiye’de 90 gün kalabilmektedir. Azerbaycanlılar 3 ay vizeden muaftır. Türkiye’ye kimlik ilede girebilen azerbaycanlıların ikamet izni almak istemeleri halinde pasaport ile giriş yapmaları gerekmekir. Azerbaycan’dan Türkiye’ye kimlik ile giriş yapılırsa ikamet izni alınamaz. Azerbaycan vatandaşına oturma izni başvurusu yapılabilmektedir.

Azerbaycan vatandaşı Türkiye’de ne kadar kalabilir 2021?

Azeriler ülkemizde 90 gün – 3 ay vizeden muaf olarak kalabilirler. 2021 yılında karşılık anlaşmalarla Azerbaycan pasaportu ile ülkemizde 90 gün kalınabilmektedir. Bu kapsamda herhangi bir Azerbaycan vatandaşı Türkiye’ye giriş yasağı yoksa 3 ay vize almadan ülkemizde kalabilirler. Ülkemize gelen Azerbaycanlılar ikamet izni alabilir ve çalışma izni yapabilirler. Azerbaycan vatandaşına Türkiye’de çalışma izni başvuru hakkı verilmektedir.

Azerbaycan vatandaşı Türkiye'de ne kadar kalabilir?
Azerbaycan vatandaşı Türkiye’de ne kadar kalabilir?

Azerbaycanlıların Türkiye’de Kalış Süreleri

Türkiye’de Azeriler 90 gün boyunca vizesiz kalabilme hakkına sahiptir. Azerbaycan Türkiye İlişkileri; Türkiye, 30 Ağustos 1991 tarihinde bağımsızlığını ilan eden Azerbaycan Cumhuriyeti’ni 9 Kasım 1991’de tanıyan ilk devlet olmuştur. Diplomatik ilişkiler 14 Ocak 1992’de kurulmuş ve Bakü’de Başkonsolosluk olarak görev yapmakta olan temsilciliğimiz Büyükelçilik düzeyine yükseltilmiştir. Azerbaycan’da ayrıca Nahçıvan ve Gence Başkonsolosluklarımız faaliyet göstermektedir. Azerbaycan’ın ise Ankara’daki Büyükelçiliğinin yanısıra İstanbul ve Kars’ta da Başkonsoloslukları bulunmaktadır. Azeriler Türkiye’de ne kadar kalabilir? Azerbaycan vatandaşı Türkiye’de ne kadar kalabilir 2022?, Azerbaycan vatandaşı Türkiye’de ne kadar kalabilir 2023, Azerbaycan vatandaşı Türkiye’de ne kadar kalabilir 2024, Azerbaycan vatandaşı Türkiye’de ne kadar kalabilir 2025?, Azerbaycan Türkiye vize kalış süresi, Azerbaycan vatandaşının Türkiye’de kalma süresi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın