Yurtdışına davetiye göndermek için nasıl bir yazı yazılmalıdır. Türkiye’den yabancı bir ülkeye taahhütlü davetiye gönderilerek davet bektubu gönderilebilir. Vize davet mektubu turizm amaçlı veya iş davetiyesişeklinde olabilmektedir. Genelolarak noterden gönderilen davetiye örneklerinin metni bellidir. Noter onaylı bir davet mektubu nasıl yazılır?

Türkçe davet mektubu örneği metni

Yurt dışına tuzim amaçlı davetiye göndermek için genelolarak şu şekilde bir davet mektubu hazırlanır. Bir notere gidiniz notere giderken davet edeceğiniz kişinin pasaport bilgisi, adres, telefonu, anne baba adı yanınızda olsun. Noter elemanı bu bilgilerle şu metni yazarak sizin adınıza davetiye hazırlayıp onaylar. …Yukarıda yakınlık derecesi belirlenen kişiyi yeme içme ve barınma masrafları bana aittir, turizm amaçlı Türkiye’ye davet ediyorum. diye bir metin hazırlanır. Bu metni noter onaylar ve siz bunu yabancıya gönderebilirsiniz.

Davet mektubu iş amaçlı ise belirli süreli iş sözleşmesi hazırlayarak yabancı üke vatandaşına gönderiniz kişi bu davetiyeyi alarak Türk konsosloluğuna gider ve bir çalışma izni referans numarası alarak size gönderir Türkiye’den çalışma izni davetiyesi yapılır.

Davet mektubu örneği Türkçe

Bir cevap yazın