Pasaportunu kaybeden yabancılar ne yapmalıdır?

Türkiye’de pasaportumu çaldırdım ne yapmalıyım? Ülkemizde pasaportunu kaybeden veya çaldıran yabancılar kaybettikleri yerlerde polis karakoluna müracaat ederler. Pasaportu kaybolan yabancıların en yakın polis karakoluna giderek zabıt tutturmaları yani pasaportunu kaybettiğine veya çaldırdığına dair bir bilgi vermeli ve resmi evrak almalıdır. Pasaportunu kaybeden tabancılar polis karakolundan aldığı kayıt veya çalıntı tunağı ile ülkesinin temcilciliğine giderek bu evrakla yeniden pasaport çıkarılmasını talep edebilir.

Türkiye’de pasaportum kayboldu ne yapabilirim?

Çeşitli sebeplerle pasaportunu düşüren, kaybeden veya çanta ile birlikte çaldıran yabancılar hemen en yakın polis merkezine giderek pasaport kayıp ve çalıntı tutanağı tutturmalıdır. Bu evrakı alan yabancılar Türkiye’deki konsolosluklarına giderek pasaport kayıp tutanağı ile yeni bir pasaport veya belge talep eder. Bundan sonraki işlemlerin işleyişlerini gendi ülkesinin konsoloslukları belirler.

Türkiye'de pasaportum kayboldu ne yapabilirim

Pasaportumu kaybettim ne yapmam gerekiyor? Yurtdışında pasaportumu kaybettim ne yapmam lazım? Türkiye’de pasaportlarını kaybeden yabancılar pasaportunu kaybettiği yerlere yakın polis merkezkelerine giderek bilgi verir ve buradan bir tutanak talep eder bu tutanak ile kişi ülkesinin temsilcilikleirne giderek yeni bir pasaport veya geçici belge talep eder. Türkmen pasaportumu kaybettim ne yapmalıyım?, yabancıyım pasaportumu kaybettim ne yapmalıyım?, Özbekistanlıyım pasaportumu kaybettim ne yapmalıyım?, Rus vatandaşıyım pasaportumu kaybettim ne yapmalıyım?, Azerbaycanlıyım pasaportumu kaybettim ne yapmalıyım?, İranlıyım pasaportumu kaybettim ne yapmalıyım?, Yabancı ülke vatandaşıyım pasaportum kayboldu, Pasaportumu kaybettim ne yapacğaım?,

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın