Almanyada yaşıyorum pasaportumu kaybettim

Almanya’da yaşayan veya turizm amaçlı Almanya’da bulunan Türkler pasaportlarını kaybederse ne yapacaklar. Almanya’da pasaportu kaybolan veya düşüren Türk vatandaşları hangi yolları izlemelidir. Almaya’da pasaportunu kaybeden Türk vatandaşları Alman polis merkezlerine giderek pasaportunun kaybolduğuna dair bilgi vermelidir. Almanya’da pasaportunu kaybetmiş olan Türk vatandaşları Alman polis karakollarından yazılı bir belge alarak bununla Türk konsolosluğuna müracaat ederler. Türk konsolosluğuna bizzat kendisine giderek geçici pasaport veya yeni pasaport almak için müracaat eder.

Almanya’da Pasaportum Kayboldu Ne Yapmalıyım?

Pasaportumu kaybettim ne yapmalıyım? Almanya’da bulunan Türklerin pasaportlarını kaybetmesi durumunda hangi yolları izlemesi gerekiyor. Almanya’da pasaportunu kaybedersen neler yapmalısınız? Almanya’da pasaportunu kaybedenler için izlenmesi gereken yollar; Almaya’da pasaportunu kaybeden Türk vatandaşları Alman polis merkezlerine giderek pasaportunun kaybolduğuna dair bilgi vermelidir. Almanya’da pasaportunu kaybetmiş olan Türk vatandaşları Alman polis karakollarından yazılı bir belge alarak bununla Türk konsolosluğuna müracaat ederler. Türk konsolosluğuna bizzat kendisine giderek geçici pasaport veya yeni pasaport almak için müracaat eder.

Almanya'da Pasaportum Kayboldu Ne Yapmalıyım?

Pasaport kayıp ne yapmalıyım Almanya?

Türk pasaportu ile Almanya’da bulunan vatandaşların pasaportunu kaybetmesi halinde yeni pasaport alma ve çıkartmak için neler yapılması gerektiği hakkında bilgi; Almaya’da pasaportunu kaybeden Türk vatandaşları Alman polis merkezlerine giderek pasaportunun kaybolduğuna dair bilgi vermelidir. Almanya’da pasaportunu kaybetmiş olan Türk vatandaşları Alman polis karakollarından yazılı bir belge alarak bununla Türk konsolosluğuna müracaat ederler. Türk konsolosluğuna bizzat kendisine giderek geçici pasaport veya yeni pasaport almak için müracaat eder.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın