Kaçak Afganistan Vatandaşına Oturma İzni

Afgan vatandaşları Ülkemize kaçak yollarla girerek vize ihlali yapmış sayılır. Türkiye’de kaçak yollarla giriş yapan ve oturma izni almak isteyenlere mülteci veya sığınmacı olarak ikamet başvurusu yapabilir. Kişilerin bulundukları illerde göç idaresi ile irtibat kurmaları gerekir. Afgan Vatandaşlarına İnsani ikamet alma; Türkiye’ye kaçak olarak giren veya çeşitli sebeplerle kaçakkalmış olan Afganistan vatandaşlarına insani ikamet başvurusu yapılmakatdır. Detaylı bilgi için 157 yi arayabilirsiniz.

Afganistanlıya Türkiye’de insani ikamet alma

Afgan çoban çalışma izni alabilir mi? Türkiye’de sığınmaları kabul edilen Afganistanlı çobanlar çalışma izni alabilirler. Afganistan uyruklu kaçaklara insani ikamet aklınmaktadır.Fakat Türkiye’ye kaçak yollarla giren Afganistan vatandaşları bulunmaktadır. Afgan vatandaşları ülkesinde yaşanan iç savaştan dolayı yurtlarını terk etmişlerdir. Hayati tehlikesi olan bu insanlar çeşitli yollarla başka ülkelere kaçmaktadır. Afganistan vatandaşının çalışma izni yapabilmesi için 99 ile başlayan kimlik alması gerekir. Türkiye’de Afganistan vatandaşına insani ikamet başvuru işlemleri için size hizmet verilmektedir.  Ülkemizde yaşayan Afganistan vatandaşları bulunmaktadır. Bu Afganistan vatandaşları vize ile Türkiye’ye giriş yaptı ise normal olarak turizm amaçlı oturma izni başvurusu yapabilir.

Afganistanlılara İnsani ikamet başvuru şartları

Kaçak yollardan Türkiye’ye giriş yapmış olan yabancılar sığınma veya mülteci kimliği alabilir veya şartları uygunsa insani ikamet başvurusu yapabilirler. Türkiye’ye kaçak yolalrdan girmiş Afgan vatandaşlarına sıgınma ve insani ikamet alınmaktadır. Afganistan vatandaşları nasıl ikamet alabilir? Savaş ve hayati tehlike sebebi ile ülkelerini terk edip Türkiye’ye kaçan Afganlara İnsani ikamet başvurusu yapılmaktadır. Türkiye’de insani ikamet veya sığınma başvuruları yapmak isteyen Afgan vatandaşlarına hukuki danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. Avukatlara verilecek vekalet ile işleri takip edilmektedir. Avukata vekalet veren Afganistan vatandaşlarının Göç İdaresine İnsani ikamet başvurusu yapılır.

Kaçak Afganistan Vatandaşına Oturma İzni

Türkiye’de kaçak olan Afganlar ne yapacak? Kaçak olan Afgan vatandaşının mülteci veya sığınmacı olarak başvuru yapması gerekir. Durumları değerlendirilen kaçak afganlara geçiçi koruma verilebilir.

Afgan mültecilere vatandaşlık nasıl alınır?

Türkiye’de vatandaşlık alma şartları bellidir. Mültecilerin vatandaşlık alması veya başvuru yapması oldukça zordur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık başvurusu olarak çalışma izni, evlilik veya 250 bin dolarlık mülk alma ile olmaktadır. Afgan mültecilerin vatandaşlık başvuru şartları bu özelliklere uymaz. Dolayısı ile vatandaşlık başvuru yapılabilmesi imkansızdır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın