Almanya’da oturum izni alanların pasaportların dışında taşıyacağı geçerli bir kimlik kartı olmalıdır. Aufenthaltstitel kartı elektronik oturma izni kartı olarak bilinir. Kartın üzerinden kişinin normal kimlik bilgileri yer almaktadır. Aufenthaltstitel bu elektronik oturma izni kartı kısa veya uzun dönem Almanya’da oturma izni hakkı vermektedir. Almanya vatandaşları dışındna, Almanya’da yaşayan ve vatandaş olamayan kişilerin bu kimlik kartı ile kalabilmeleri mümkündür. Bu kart ile Almanya’da uzun süre ikamet ile kalabilmeniz mümkündür.

Aufenthaltstitel Ne İşe Yarar?

Almanya’dan alacağınız Aufenthaltstitel elektronik oturma izni kartı ile online işlemler yapabilir, banka işlemlerinden yararlanabilir, bazı yetkili kurumlarda işlerinizin görülmesi için yararlı bir karttır. İnternet veya bankacılık gibi dijital ortamlarda bu kart ile işlem yapabilmeniz kolaydır. Almanya Göçmen yetkilileri bu kartın tanıtımını ve onayını vererek kolay bir şekilde bazı işlemleri yapmanızın önünü açmaktadır. Aufenthaltstitel elektronik oturma izni kartı üzerinde bulunan cip üzerinde sizin kişisel bilgileriniz yer almaktadır. Almanya’da elektronik oturma izni kartı kullanmanın başka bir avantaşıda elektonik ortamlarda işlem yaparken size pin kodu gelir buda kişisel verilerinizin çalışması veya kullanılmasını büyük oranda engeller.

Aufenthaltstitel Almanya Elektronik oturma izni (eAT)
Aufenthaltstitel

Almanya Elektonik oturma izni

Aufenthaltstitel elektronik oturma izni kartı ön tarafında İsim, Cinsiyet, Ülke ve doğum tarihi bilgileriniz yer almaktadır. Yine kart üzerinden oturma izni türü, kartın geçerliliği tarihi bilgileri yer alır. Yani hemen hemen vatandaşı olduğunuz ülkedeki kimlik bilgileriniz Almanya Elektronik Oturma İzni kartı üzerinde yer alır.

Almanya’da Dijital Oturma İzni Kartı (Aufenthaltstitel)

Elektronik oturma izni kartınız ile çevrimiçi kimlik belirleme işlevini rahatlıkla kullanabilirsiniz. İnternet üzerinden veya dijital makinelerde kendinizi güvenli bir şekilde tanıtabilirsiniz. Bu kart size zamandan, paradan ve seyahatten tasarruf sağlama kolaylığı sunar. Almanya Elektronik Oturma İzni (Aufenthaltstitel) kullanmanın faydaları;

  • Bir işelem yaparken kişisel verilerini görmenizi sağlar
  • Kimlik kullanımına yetkili olduğunuzu gösterir.
  • Kişisel verilerinizin elektronik ve dijital ortamda güvenli bir şekilde kullanım sağlamak için size her seferinde PIN gönderir.
  • Kişisel bilgileriniz uçtan uca şifrelenir.
  • Bilgileriniz şifreli bir şekilde gönderilir.
  • Bilgilerinizin başkaları tarafından ele geçirilmesini engeller

daha fazla bilgi için >> Aufenthaltstitel

Aufenthaltstitel Almanya Elektronik oturma izni (eAT)

Aufenthaltstitel Almanya Elektronik oturma izni (eAT)” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın