Yabancılar ülkemizsde kalmak için oturma izni yaptırması gerekir. Kayseride oturma izni yaptıracak yabancıların internet ürerinden randevu alması gerekmeketdir. Kayseri ikamet izni başvurularına Kayseri’de göç idaresi müdürlüğü bakmaktadır. İnternet ortamında randevu alındıktan sonra Kayseri Göç İdaresine gidilmelidir. Yabancıların Kayseri’de ikamet – oturma izni alması için vize süresinin bitmemiş olması gerekir. Kayseri ilinde yabancı oturma izni başvurusu yapmakdan önce il göç idaresinden bilgi alınmalıdır.

Kayseri yabancı oturma izni fiyatları

Yabancılar ile evli olanlar Kayseri’de aile ikametine başvurmalıdır. Aile ikamet dışında turizm amaçlı veya öğrenci ikameti almak isteyenler ikamet amacına uygun randevu almalılar. Oturma izni randevu ücretleri Türkmenistan vatandaşına ilk başvuru için 758 ₺, 125 ₺ harç, kira kontratı onayı 100 ₺, yabancılara özel sağlık sigortası ise 300 ₺ civarındadır. Yabancılar Kayseri’de iamet izni almak için ortalama 80 $ ile 125 ₺ lik bir harç ödemesi yaparlar.

Kayseri’de ikamet izni için istenen belgeler

  • İkamet izni randevu formu (oturma izni randevusu)
  • İkamet izni randevusu alırken yazılan adrese noterden kira kontratı yapılması
  • İkamet izni başvurusu için geçerli yabancılara özel sağlık sigortası
  • Son altı ay içinde çekilmiş 4 tane biometrik fotoğraf
  • İkamet izni başvuru formu üzerinde yazan harçların vergi dairesine yatırıldığına dair makbuz
  • Pasaport ve işlem gören sayfaların fotokopisi
  • İkamet randevusu uzatma ise önceki kimlik kartının fotokopisi vesaire

Kayseri öğrenci oturma izni alma

Öğrenciler eğitim amaçlı ikamet izni alacaklardır. Kişisel bilgiler bir foto ve pasaportu ile internet üzerinden online randevu alınabilir. Kayseri öğrenci oturma izni takibini genel olarak kayıtlı olduğu üniversite tarafından yapılır. Kayseri göç idaresinden bilgi alınabilir.

Oturma izni yapan şirketler Kayseri

Bir cevap yazın