Türkiye’de ikamet izni olan yabancılardan oturma izni uzatma başvuruları sırasında adres yerleşim belgesi istenmektedir. Oturma izni uzatmak isteyen yabancıların oturdukları evin üzerine kira kontratı hazırlayarak nüfus müdürlüklerine giderek adres kaydı yaptırmaları gerekmektedir. Yabancıların adres yerleşim belgesi alabilmesi için ev sahibinin yanında olması gerekir. Bu şekilde hızlı bir şekilde nüfüs müdürlüklerine kayıt yapılabilir. Oturma izni uzatma başvurusunda yabancılardan adres yerleşim belgesi talep edilmektedir. Bu sebeple ikamet izni kartı olan büütn yabancılar kart süresi bitmeden adres kaydı yaptırmaları gerekir.

Yabancılar İçin Nüfus Müdürlüğüne Adres Kaydı Nasıl Yapılır?

Yeni çıkan bir kanuna göre yaban yabancılardan adres yerleşim yeri belgesi istenmektedir. Yabancıların adres yerleşim yeri belgesi alabilmesi için oturduğu evin sahibi ile randevu alarak nüfus müdürlüklerine gitmeleri gerekir. Nüfus müdürlüklerinde yapılacak kayıttan sonra yabancı adrese kayıt edilmiş olur. Daha sonra adres yerleşim belgesini alarak göç idaresi müdürlüklerine evraklarını teslim ederken verecektir. Oturma izni için gerekli olan adres yerleşim belgesi yabancının oturduğu ilçede bulunmaktadır.

Oturma izni uzatmaları için adres yerleşim belgesi kaydı nasıl yapılır?

İkamet izni uzatma başvurularında istenen adres yerleşim belgesi; Yabancıların ikamet izni kimlik süreleri bitmeden önce adres yerleşim yeri belgesi almaları şartı getirilmiştir. Göç idaresi adres yerleşim yeri belgesi talep etmektedir. Bütün yabancılar nüfüs müdülüklerinden adres yerleşim belgesini almaları gerekir. Nüfüs müdülüklerine kayıtlı olmayan yabancılar ise ikamet kimlik süreleri bitmeden kendilerini kayıt ettrimeleri gerekir. Aksi takltirde ikamet izni uzatmaları yapılamaz.

Oturma izni kimlik uzatmaları için talep edilen yabancıların adres yerleşim belgesi için önceden randevu almaları gerekir. Oturma izni ikamet randevuları uzatmalarında adres yerleşim belgesi istenmektedir.

Yabancılara nüfüs kayıt örneği çıkarmak için randevu alınması gerekir. Yabancı adres yerleşim belgesi randevu telefonu 199 dur. bu telefon numarası arayarak ev sahibiniz veya siz randevu alabilirsiniz.

İkamet izni uzatma için adres yerleşim belgesi alma

İkamet izni uzatma için adres yerleşim belgesi alma” üzerine bir düşünce

  • Ekim 2, 2021, 6:38 pm
    Kalıcı bağlantı

    İkamet için adres yerleşim belgesi istiyorlar? Ama ben uzatma yaptım şimdi adres yerleşim belgesi alamıyorum? Oturma izni için adres yerleşim belgesi nasıl alacağım.

Bir cevap yazın