İkamet izni başvuru yapmış ve sonucunu merak edenler için göç idaresi başvuru sonucumu görmek istiyorum diye bir link açtı oradan bakabilirsiniz. Türkiye’de yaşamak isteyen yabancılar oturma izni başvurusu yapabilir. Oturma izni evrak teslimi sonrasında bir çok yabancı oturma izni sorgulaması yapmak istemektedir. İkamet izni başvuru sorgulama linkine girerek başvuru sonucunuzu görebilirsiniz.

İkamet izni başvurusu sonucu sorgulama yapma

Yabancıların oturma iznin başvurusu sonucuna bakması için https://e-ikamet.goc.gov.tr/ göç idaresinin resmi web sitesine giriş yapması gerekir. Bu siteye girince yabancı ikamet sorgulama için BAŞVURU SONUCUMU GÖRMEK İSTİYORUM linkine tıklayınız. Bu linkte yer alan bilgilerinizi yazarak ikamet izni sorgulamanızı takip edebilirsiniz. İkamet izni sorgula linkine basarak oturma izni kimliğinizin nerede olduğunu görebilirsiniz.

Oturma izni sorgulama nereden yapılır?

Yukarıda verilen göç idaresinin resmi web sitesi üzerinden ikamet izni başvuru sonucunuzu görebilirsiniz. Oturma izni alma işlemleri için göç idaresi yetkilidir. Oturma izzni kimliklerinizi online olarak sorgulayabilirsiniz. Yabancı ikamet izni sorgulama için online olarak web sitesi üzerinden bakabilir veya 157 yi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Oturma izni kimlik onayı sorgulamak ve ikamet izni başvurusu sonucu sorgulama için https://e-ikamet.goc.gov.tr/ adresine girerek kontrol edebilir veya YİMER 157 yi arayabilirsiniz.

Oturma izni sorgulama nereden yapılır?

Bir cevap yazın