Giresun’da yabancılar için ikamet izni başvurusu yapılmaktadır. Yabancı ülke vatandaşı Giresun’da çeşitli amaçlarla ikamet izni alabilirler. Giresun’da aile ikamet izni başvurusu internet üzerinden yapılmaktadır. Giresun Aile ikamet izni başvurusuna yabancı ile evli olan Türk vatandaşının eşleri yapabilir. Turizm amaçlı ikamet izni başvurusu yapmadan önce Giresun Göç İdaresi ile görüşmeniz gerekir. Giresun’da oturma izni almak isteyen yabancılar göç idaresi sitesi üzerinden randevu formu almak zorundadır.

Giresun’da oturma izni almak istiyorsanız, yerel yetkililerle iletişime geçmenizi öneririm. Türkiye’deki yabancıların oturma izni alma süreçleri genellikle Göç İdaresi Genel Müdürlüğü (Directorate General of Migration Management – DGMM) tarafından yürütülür. Bu nedenle, Giresun’daki ilgili Göç İdaresi Müdürlüğü veya resmi internet siteleri üzerinden güncel ve doğru bilgi edinebilirsiniz.

Giresun’da yabancılara oturma izni

Çeşitli sebeplerle Giresun’da oturma izni alacak olan yabancılar randefu almak zorundadır. Oturma izni alacak olan yabancılar randevu almadan göç idaresine gidemezler. Giresun öğrenci ikamet izni başvurusu da internet üzerinden yapılmaktadır. Giresun’da ikamet izni alacak olan yabancıların harçları vergi dairesine ödenmelidir. Giresun ilinde yabancılar ikamet izni alarak kalabilirler.

Giresunda yabancılara oturma izni, ikamet başvurusu

Giresun’da oturma izni alacaklardan hangi evraklar istenir?

  1. Oturma izin başvuru formu
  2. Biometrik foto 4 adet
  3. Başvuru formuüzerinde bulunan harçların yatırılmış makbusu
  4. Geçerli bir kira kontratı
  5. Pasaport aslı ile işlem gören sayfaların fotopisi
  6. Uzatma başvurusunda kimlik fotokopisi
  7. İkkez başvuru yapanlardan tapu ve numaraj
  8. Uzatma izni yapacaklardan adres yerleşim yeri belgesi

Giresun’da oturma izni alacak olan yabancılar ayrıca 157 nolu telefonu arayarak bilgi alabilirler. Giresun ikamet izni başvurusu >>

Oturma izni danışmanlık firması Giresun

Bir cevap yazın