Özbekistan uyruklu kişiler Türkiye’ye gelince vizesiz yani 90 gün burada kalabilirler. Kısa dönem başvuru yapmak isteyen Özbekistan uyruklu pasaportu olanlar ikamet izni başvuru yaparak bu süreyi uzatabilirler. Oturma izni danışmanlık işlemleri için bizi arayabilirsiniz. Özbekistan Oturma izni danışmanlık şirketleri Türkiye Cumhuriyetine giriş yapan Özbek vatandaşına ikamet izni, çalışma izni, e-ikamet başvuru ve yabancı sağlık sigortası kesmekteyiz. Uygun fiyat kurumsal hizmetler için bize danışabilirsiniz. Özbekistan ikamet izni başvuru işlemleri Türkiye Cumhuriyetine giriş yapan Özbekistan vatandaşları için 90 (doksan) gün vizeden muaf olma hakkı vardır. Yani 90 gün Türkiye’de vizesiz gezebilirler. Bir Özbek vatandaşı oturma izni alarak turizm amaçlı kalmak istiyor ise oturma izni başvurusu yapmak zorundadırlar.

Özbeklere İkamet İzni Tezkeresi 

Özbekistan oturma izni başvurusu için bizi arayabilirsiniz. Türkiye’de Özbekistan uyruklu vatandaşlar kısa süreli ikamet izni alarak kalabilirler. E İkamet sistemi üzerinden sağlık sigortası yapılarak oturma izni randevusu oluşturulur. Oturma izni başvurusu yaptıktan sonra çalışmak isteyen Özbekistan vatandaşları resmi olarak çalışma izni de yapabilmektedirler. Türkiye’ye giriş yapan Özbekistan’lılar oturma izni aldıktan sonra çalışma izni başvurusu yapabilirler. Oturma izni almak isteyen Özbekler ne yapmalıdır?

Özbekistan Pasaportuyla Türkiye’de İkamet Alma

Özbeklere Oturma İzni Ne Zaman Alınır?

Türkiye’ye resmi olarak giriş yapan Özbekistan pasaportu olanlar Oturma izni başvurusunu 30 gün geçmeden yapmış olmaları gerekir. Kanuni vize süresini geçerse 10 gün daha oturma izni başvurusu yaparlar ama bu 10 gün için yaklaşık 50 $ ceza öderler. Turizm amaçlı ikamet izni başvurusu Türkiye’de oturma izni başvurusu Özbekistan vatandaşları tarafından genellikle turizm amaçlı olmaktadır. Kısa süreli (1) bir yıl turizm amaçlı oturma izni alabilirler. Türkiye’de Özbekistan vatandaşı (5) yıla kadar turizm amaçlı ikamet izni alarak kalabilmektedirler. Türkiye’de oturma izni için gerekli evraklar Oturma izni başvuru formu ve Sağlık sigortası Pasaport totokopisi Biometrik fotoğraf (4 tane) Vergi dairesinden vergi numarası alma Oturduğu evin üzerine kira kontratı noter onaylı İlk giriş vize harcı yatırma (uzatma için geçerli değildir) Oturma izni harcı yatırma Kart aidatı yatırma.

Özbekistan Türkiye Oturma İzni

Türkiye’de oturma izni başvuru yapma Türkiye’de ikamet izni alma çeşitlerini başvuracağınız duruma göre farklılık göstermektedir. Turizm amaçlı oturma izni, Aile oturma izni, Öğrenci oturma izni, kısa dönem ikamet izni, uzun dönem ikamet izni olarak değişmektedir. Turizm amaçlı yapılan oturma izni de kısa dönem bir yıllık oturma izni anlamına gelmektedir. Oturma izni başvuru işlemleri için size her türlü hizmeti vermekteyiz. Oturma izni ve çalışma izni başvurularınız için bizim firma ile çalışabilirsiniz.

Özbekistan Vatandaşı İçin İkamet İzni Fiyaları

İlk Giriş yapanlar için 2304 ₺ vize harcı, 80 $, 356 ₺ ayrıca 1500 ₺ sigorta bedeli olabilir. Güncel evrak listesi için Göç İdaresi Web sitesini ziyeret ediniz. Uzatma için 80 $, 356 ₺, 1500 Sigorta ve adres yerleşim belgesi ile üzerinize fatura istenmektedir.

Özbekistan Pasaportuyla Türkiye’de İkamet Alma

Bir cevap yazın