İkamet İzni Kimliğim Nerededir? Yabancıların oturma izni evraklarını teslim ettiği günden itibaren 90 gün içinde kimliğinin bekleme onaylanma süreci vardır. 90 günü geçen zamanlarda ise iletişime geçmeniz gerekmektedir. İkamet izni başvurunuzu eksiksiz bir şekilde randevunuzun olduğu göç idaresi müdürlüğüne gönderdikten sonra kanuni işlem süresi 90 gündür. bu belirtilen sürede ikamet izniniz gelmedi ise 157 yi göç idaresi genel müdürlüğünün telefonunu arayarak oturma izni sorgulama yapabilirsiniz. İkamet izni sorgulama işleminin diğer bir yöntemi ise göç idaresi genel müdürlüğünün mail adresi mail göndermenizdir. İkamet izni sorgulama işleminizi yapmak için pasaportunuzun yanınızda olmasına ve başvuru numarasına ihtiyacınız olmaktadır. Ayrıca oturma izni randevusu alırken kaydınızı mail ile açtıysanız mail adresini cep telefonu numarası üzerine açtıysanız cep telefonu numaranızı bildirmeniz gerekmektedir. Oturma izni sorgulama işlemleriniz ile alakalı detaylı bilgi edinmek isterseniz bizi arayıp bilgi alabilirsiniz.

Oturma izni kimliği ne zaman gelir?

Türkiye ye giriş yapan yabancı ülke vatandaşları ülkede resmi yolla kalmak istediklerinde oturma izni yani diğer bir adı ile ikamet iznine başvuru yapmaları gerekmektedir. İkamet izni başvuruları ülkeye giriş yaptıklarında sonra vize muafiyet süreleri dolmadan başvurularını yapmak zorundadırlar. Her ülkenin vize muafiyet süresi farklılık göstermektedir. 

İkamet kimliğim PTT Kargo’da nasıl alırım?

Başvuru numaranız var ise PTT şubelerine müracaat ederek alabilirsiniz. Başvuru numaranız yoksa ve kimlik onaylandı ise 157 y arayarak öğrenin. Bundan dolayı ülke giriş yaparken bunu öğrenip kaçak duruma düşmemek için vize muafiyet süresi dolmadan başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. İkamet izni almak için ilk önce randevu alınması gerekmektedir. Göç idaresi genel müdürlüğünün oturma izni almak için istediği tüm evrakları hazırladıktan sonra randevunuzun olduğu göç idaresine teslim etmeniz gerekmektedir. Oturma izni almak için istenen evrakları eksiksiz bir şekilde tamamladıysanız 90 gün içerisinde size bilgilendirme mesajı gönderilir. İkamet kimliğinizin onaylanması durumunda randevu alırken sisteme girmiş olduğunuz adrese posta yolu ile ikamet kimliğiniz gönderilir.

İkamet izni kimliğim onaylandı mı?

e-ikamet.goc.gov.tr e ikamet sistemine girerek ikamet izniniz nerede öğrenebilrisiniz. Eikamet üzerinden kimlik onayına ve kimlik durumunuza nerede olduğuna kadar öğrenme imkanınız vardır.

İkamet izni kimliğim nerede?

Bir cevap yazın