Türkiye’de ikamet izni almak isteyenler e ikamet sistemi üzerinden randevu alabilmektedirler. E ikamet randevusu almak için göç idaresi web sitesine giriş yaparak oturma izni randevusunu alabilirsiniz. Göç idaresi web sitesine giriş yaparak oturma izni alabilirsiniz. Göç idaresi oturma izni başvurusu adresi ise; https://e-ikamet.goc.gov.tr/ bu web sitesidir.  Oturma izni ilk başvuru ve uzatma başvurusu bu web sietsi üzerinden yapılmaktadır. 

Yabancılara göç idaresi randevu alma

Oturma izni olan ve ikamet izni uzatma yapmak isteyen yabancı ülke vatandaşları ikamet izni süreleri bitmeden e-ikamet sisteminden uzata başvurularını yapmak zorundadılar. Türkiye ye gelen yabancı ülke vatandaşları giriş yaptıklarında oturma izni aldılarsa eğer verilen süreden daha fazla kalmaya devam etmek istemeleri durumunda oturma izniuzatma başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Kendilerine verilen sürenin bitmesine 60 gün kala başvuruda bulunabilirler süre bitmeden başvuruda bulunmazlarsa eğer kaçak duruma düşerler bu yüzden bu süre dolmadan başvurunuzu yapmayı ihmal etmeyin. 

Göç idaresinden ikamet izni nasıl alınır?
Göç idaresinden ikamet izni nasıl alınır?

Oturma izni uzatma işlemi ilk başvuru ile aynıdır yine göç idaresinin internet sitesinden online olarak başvuru yapabilirler yalnız uzatma işleminde dikkat edilmesi gereken husus ilk başvurudaki adres pasaport bilgileri gibi bilgiler değişmemesi durumunda başvurunuz posta yolu ile olabilir.

Göç İdaresi İkamet İzni Uzatma

Posta yolu ile yapılan başvurular 5 gün içerisinde ptt den göç idaresine gönderilmesi gereklidir bu süreyi aşmamaya önem gösterin aksi durumda başvurunuz kabul edilmez. İkamet izni uzatma. Hazırlayacağınız evraklar ilk başvurudaki ile aynıdır yalnız bazı illerde ki göç idareleri farklı evrak talep edebilirler. Oturma izni uzatma ve ilk başvuru yukarıdaki verilen adresten online alınmaktadır. Hangi ilden başvuru yapıyorsanız o ile göre evrak hazırlamayı ihmal etmeyin.

Göç idaresinden ikamet izni nasıl alınır?

Göç idaresinden ikamet izni nasıl alınır?” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın