Yabancıların oturma (ikamet izni) kartları
 evrak tesliminden itibaren 7 ile 90 gün içinde adreslerine PTT kargo ile (önceden mesaj atarak bilgi verilir) gönderilir. İkamet izni başvurunuzu eksiksiz bir şekilde randevunuzun olduğu göç idaresi müdürlüğüne gönderdikten sonra kanuni işlem süresi 90 gündür. bu belirtilen sürede ikamet izniniz gelmedi ise 157 yi göç idaresi genel müdürlüğünün telefonunu arayarak oturma izni sorgulama yapabilirsiniz. 

İkamet İzni kartım kaç ayda gelecek?

İkamet izni sorgulama işleminin diğer bir yöntemi ise göç idaresi genel müdürlüğünün mail adresi mail göndermenizdir. İkamet izni sorgulama işleminizi yapmak için pasaportunuzun yanınızda olmasına ve başvuru numarasına ihtiyacınız olmaktadır. Ayrıca oturma izni randevusu alırken kaydınızı mail ile açtıysanız mail adresini cep telefonu numarası üzerine açtıysanız cep telefonu numaranızı bildirmeniz gerekmektedir. Oturma izni sorgulama işlemleriniz ile alakalı detaylı bilgi edinmek isterseniz bizi arayıp bilgi alabilirsiniz. Kimliğinin 90 günde gelmedi veya sonucu merak ediyorsanız 157 yi arayabilirsiniz.

ikamet izni kartı ne zaman gelir?
ikamet izni kartı ne zaman gelir?

ikamet izni kartı ne zaman gelir?

İkamet izni almak için ilk önce randevu alınması gerekmektedir. Göç idaresi genel müdürlüğünün oturma izni almak için istediği tüm evrakları hazırladıktan sonra randevunuzun olduğu göç idaresine teslim etmeniz gerekmektedir. Oturma izni kaç günde gelir; Oturma izni almak için istenen evrakları eksiksiz bir şekilde tamamladıysanız 90 gün içerisinde size bilgilendirme mesajı gönderilir. İkamet kimliğinizin onaylanması durumunda randevu alırken sisteme girmiş olduğunuz adrese posta yolu ile ikamet kimliğiniz gönderilir.

Oturma izni ne kadar sürede çıkar?

Bir cevap yazın