Almanya’da çalışmak isteyenlerde aranan kriterler nitelikli meslek sahibi olamanın yanı sıra diploma ve Almancayı bilmeniz gerekir. Bu kriterlere sahip olan Türkler Almanya’da iş başvurusu yapabilir. Son dönemlerde gerek sağlık sektöründe gerek başka sektörler için çok fazla talep olduğu söylenmektedir. Almanya için çalışma şartlarını tekrar söyleyecek olursak dili iyi konuşmak, diploma, nitelikli meslek sahibi olduğuna dair belgeniz olması yeterlidir. Almanya’da ikamet izni alabilmek için yukarıdaki belgeleriniz olduğu zaman açık olan iş bölümlerine başvuru yapmanız gerekmektedir.

Almanya’da süresiz oturum izni başvurusu; 33 ay AB Mavi Kart sahibi olduktan sonra, süresiz oturum iznine başvurabilirsiniz. Sadece 33 aylık emeklilik sigortası primi ödemiş olmanız, uygun bir işe sahip olmanız ve A1 seviyesinde Almanca konuşmanız yeterlidir. B1 seviyesinde Almanca konuştuğunuz takdirde, sadece 21 ay sonra da süresiz oturum izni alabilirsiniz.

Almanya’da süresiz oturum nasıl alabilirim?

Almanyada kimler oturum alabilir? ALMANYA’da oturum almak için kaç yıl evli kalmak gerekiyor? ALMANYA oturum izni ile hangi ülkelere gidilir? Almanyada oturumu olan Türkiye’de ne kadar kalabilir? Almanyada oturum almak için kaç yıl evli kalmak gerekiyor 2020 Almanyada oturum almak için kaç yıl evli kalmak gerekiyor 2022 Almanya’da süresiz oturum şartları 2020 Almanya’da oturum izni almak Avrupa Birliği süresiz oturum izni Almanya süresiz oturum iptali Almanya oturma izni kaç Euro Almanyada oturum almak için kaç yıl evli kalmak gerekiyor.

Almanya’da süresiz oturma izni nasıl alınır?; Öncelikle ailenizin gelirini sağlayacak bir maddi imkana sahip olmanız gerekir. 5 yıla kadar ikamet izni ile kalmış olma şartı aranır. Çalışma izniniz olmalı. 33 ay AB Mavi Kart sahibi olduktan sonra, süresiz oturum iznine başvurabilirsiniz. Herhangi bir şekilde adli sicil kaydınızın olmaması gerekir. Sadece 33 aylık emeklilik sigortası primi ödemiş olmanız, uygun bir işe sahip olmanız ve A1 seviyesinde Almanca konuşmanız yeterlidir. B1 seviyesinde Almanca konuştuğunuz takdirde, sadece 21 ay sonra da süresiz oturum izni alabilirsiniz.

Almanya’da süresiz oturma izni almanın bir diğer yolu Almanya’dan herhangi bir şekilde sosyal yardım almamanız gerekir.

Almanya’da çalışmak için ne yapmalıyım?

Bir cevap yazın