Sigarayı Bırakmada En Güvenilir Kişi: Doktor, Sağlık… Bir insanın en büyük hazinesi. Kaybedilince geri dönüşü belli olmayan bir hazine. Ve bu kutsal yolda bize en çok yardım eden kişiler ise sağlık çalışanlarımız. Onlara en değerli şey olan sağlığımızı emanet ederek güven bağı oluşturuyoruz. Günümüz problemlerinden birisi olan sigara, bağımlılık nedeniyle de birçok kişinin bırakmak istediği bir şey. Bunun için de en çok danıştıkları kişiler doktorlar. Her ne kadar internet ile artan bilgi yayılım hızı olsa da çok fazla bilgi kirliliği söz konusu. Bu konuda da  doğru rehber her zaman önemlidir. İnsan sağlığı eğitimini almış hekimler bu anlamda size en çok yardımcı olacak kişilerdir.

Sigarayı Bırakma Doktoru

Peki sigarayı bırakmak isteyen birisi hangi doktora gitmeli? Aslında bunun için kurulmuş sigara bırakma poliklinikleri var. Artan bağımlılık problemi daha özel bölümlerin kurulması ile daha kolay aşılabiliyor. Bu anlamda size en yakın sigara bırakma kliniğine uğramanız çok faydalı olacaktır. En yakın sigara bırakma kliniğini öğrenmek için de Sağlık Bakanlığının internet sitesi veya Alo 171 Sigara Bıraktırma Hattı ile öğrenebilirsiniz.

Sigarayı Bırakma Aile Hekimi

sigarayı bırakmak için hangi doktora gidilir?

Bunun dışında aile hekiminizle birebir kuracağınız iletişim de oldukça faydalı olacaktır.

Doktorunuz, gerekli muayenenizi yaptıktan sonra sizi gerekli yere gidebilmeniz açısından oldukça yardımcı olacaktır.

Sigarayı bırakmak önemli bir süreç olup asla internet üzerindeki yanlış bilgilerle hareket edilmemelidir.

En yakın sigara bırakma kliniğini öğrenmek için de Sağlık Bakanlığının internet sitesi veya Alo 171 Sigara Bıraktırma Hattı ile öğrenebilirsiniz. Doktorunuz, bu yolda sizin en güvenilir rehberiniz.

Sigarayı Bırakmak İçin Hangi Doktora Gidilir?

Bir cevap yazın